הכשרת רכב בפולין
 

טירת Reszel

 

טירת Reszel היא בניין מרשים הבנוי מאבן אדומה ולבנים אדומות, בעל מגדל עגול גבוה ומגדל נוסף. הכניסה הראשית של הטירה מצוידת בשער עצום.

הידיעות הראשונות על הקמת מבנים הגנתיים הופיעו בשנת 1241. את המבנה שעל הנהר סאינה בנו צלבנים שכבשו את האדמות הללו, עליהן לפני כן התמקמו יישובים פרוסיים עתיקים.

עד עצם היום הזה נשמרה בעיר הטירה של בישופות ורמייה מהמאות ה- 14 — 16. בשנת 1350, בישוף יאן הראשון התחיל לבנות את בניין הטירה כפי שהיא היום. בנייתה נמשכה במשך חצי מאה, כאשר בין השנים 1355 עד 1373 על עבודות הבנייה פיקח הצאצא שלו יאן השני.

בשנים האלה הטירה קיבלה את צורתה הראשונית – אגף אחד של הטירה שבו התמקמו המגורים, כאשר בצדדים האחרים היו קירות אבן. קיימת אפשרות שהיה מבנה קטן צמוד לאחד הקירות האלה, אשר לא שרד עד ימינו.

השלב השני של הבנייה נמשך 25 שנים הבאות. שלב זה מקשרים לבישוף הנרי השלישי, אשר מיקם באגף הדרומי החדש של הטירה מגורים עבור הבישופים.

על סף המאות 14 — 16, ליד הקיר המערבי של הטירה נבנה מבנה נוסף ליד שערי הכניסה.
הטירה שמרה על הצורה הזו עד ימינו.

בחלק הצפון-מערבי של הטירה ממוקם מגדל מלבני גדול בבסיס שלו, ועגול בחלקו העליון.

במהלך עבודות ארכיאולוגיות התברר שבתחילה שערי העיר היו ממוקמים בחלק הדרומי של חומות העיר, אך מאוחר יותר, לאחר בניית אגף המגורים – הם הועברו.

בשנת 1505 מסביב לטירה נבנו חיזוקים מאבן, עם מגדלים עגולים מסביב. במהלך השנים, החשיבות של הטירה בתכנית ההגנתית ירדה, וכבר במאה השמונה עשרה, השתמשו בכמה חדרים בלבד.

המגדל העגול של הטירה היום מציע נוף נפלא של העיר וסביבתה.

עד שנת 1795 הטירה שימשה כבית כלא.

בתחילת המאה ה- 19, בטירה היו כמה שריפות – בשנת 1806 ו- 1807. לאחר שריפות אלו, בשנות העשרים של המאה ה- 19, האגף המזרחי נבנה מחדש והפך לכנסייה אוונגליסטית.

בין השנים 1976 — 1985 הטירה שופצה, ומיקמו בה גלריה לאמנות. הגלריה של הטירה, בזכות פעילותה התרבותית הרב שנתית, הפכה למעיין מרכז לאמנות עכשווית ומקום לתערוכות של אמנים פולנים ואחרים. הגלריה לעתים קרובות מארחת גם אירועי תיאטרון, מופעים ומפגשי אמנות.

היום, בטירה עובדת מסעדה, מוזיאון ובית מלון בוטיק.

booking-hebrew

 

 

IsraelRussia