סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עברית

סיורים מודרכים בעברית בוורשה

במסלול הפולני \ מסלול היהודי \ מסלול ארמונות\ מסלול משולב

שלום, שמי עידן ואני מדריך ויועץ טיולים לפולין.

אחד הדברים שאני מאוד אוהב לעשות זה להעביר הדרכות וללוות טיולים של מטיילים בפולין, בין היתר בוורשה.

הרבה אנשים, כאשר מתייעצים איתי, שואלים – האם שווה לקחת מדריך בוורשה או לטייל לבד?  אין לי תשובה ברורה וחד משמעית בנושא. כמובן, יש לא מעט ספרים ומדריכים כתובים על וורשה וניתן לבנות לעצמכם ובעצמכם מסלול נאה ולטייל לבד, אבל גם די ברור ומובן, שמדריך בעל ניסיון וידע יוכל להראות לכם וורשה אחרת, עם הרבה יותר מקומות מעניינים ( שבחלק ניכר מהספרים לא כתוב עליהם כלום) ויעשה זאת ביעילות ועם תועלת הרבה יותר טובה.

בוורשה יש אין ספור אפשרויות לטיולים שכל אחת מהן יכולה להתאים לכם ויחד אנו נתאם את המסלול\ים האופטימלי\ם ביותר, כאשר ניקח בחשבון  את ההעדפות שלכם מבחינת משך הטיול, היכולת שלכם להתנייד ברגל, ילדים או אנשים מבוגרים בקבוצה ועוד.

העיר וורשה כמעט כולה נהרסה בזמן מלחמת העולם השנייה ושוחזרה במהלך השנים, כך שעיקר המוקדים המעניינים בוורשה נמצאים באזור של העיר העתיקה, ברובע פראגה ובחלק הדרומי של העיר ( הפארקים והארמון בוילנוב) .אפשר “להתמקד” במספר אפשרויות קלאסיות של סיור מודרך ע”י מדריך :

מסלול העיר העתיקה ומרכז העיר של וורשה

הסיור מתחיל מסקירה היסטורית על פולין ועל וורשה ומהיכרות עם הדמויות הכי חשובות שהשפיעו על פולין ועל ההיסטוריה של העם הפולני.

דרך המלכים  של וורשה , הגנים הסקסוניים וקבר החייל האלמוני, כיכר הארמון, שוק העיר העתיקה, שרידי חומות העיר ואנדרטאות, ארמונות רבים ונוספים. מסלול זה משלב גם מסלול בעקבות פרדריק שופן – מלחין פולני-צרפתי ידוע שהיה חי בוורשה תקופה ארוכה לפני עזיבתו לצרפת.

במהלך סיור נראה את הבית הקטן בפולין ונצטלם ליד הבית הצר בפולין, כאשר נלך אליו דרך רחוב הקצר בורשה. מבטוח סיור כייפי ומעניין .

נבקר יחדיו בכל האתרים החשובים של עיר הבירה שנמצאים במרכז העיר. ממרכז העיר נוכל להמשיך לסיור מהנה בפארק וואז’נקי (פסל שופן והארמון על המים).

  • בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול הוא כ5-4 שעות . הסיור רגלי ( אם לא תואם אחרת).

    *** תקפידו בבקשה ללבוש בגדים מתאמים לעונה ונעליים להליכה ממושכת. למי שמעוניין, במהלך הסיור ולכל הדרך המסלול אני מפעיל נקודת WIFI ניידת, כך שתוכלו להיות מחוברים אליו כל הזמן.

המסלול היהודי של וורשה 

סיור תתחיל מסקירה קצרה של היסטוריה של יהדות פולין ושל וורשה בפרט. נתמקד במספר מושגים בסיסיים , כמו “מרד וורשה” ו ” מרד גטו וורשה” ונדבר על אישים בולטים שהשפיעו או היו מעורבים בחיי הקהילה היהודית בוורשה ובפולין. ביחד נבין ונלמד למה ואך יהודים גרו בוורשה עוד מתקופת מאה הבניים , אך התפתחו חיי הקהילה במהלך השנים ונבין יחד מה עלה בגורלם של היהודים בזמן השואה. מבטיח להכיר לכם אובדות חדשות, להכיר לכם דמויות בולטות מגטו וורשה ולספר על מרד גטו וורשה – מרד אזרחי מזויין ראשון באירופה כבושה במהלך המלחמה .

שרידי חומות הגטו, בית הכנסת, התיאטרון היהודי, כנסיית המומרים בגטו, בית הקברות היהודי ( החדש), כיכר מוזיאון היהודים”פולין”, האנדרטה לגטו וורשה, שביל הגבורה, מילו 18 , כיכר השילוחים ועוד. הסיור מתחיל מסקירה היסטורית על יהדות פולין בכלל ובוורשה בפרט.

אפשר לחבר למסלול זה גם מקומות יהודיים ברובע פראגה של וורשה. בדרך כלל זה מתאפשר בימי הקיץ ( אנחנו צריכים אור יום ארוך מזה שיש בחורף)

  • בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול – כ 4-5 שעות . מגיע עם רכב והוא נמצא איתנו במהלך הסיור .

מסלול “כל העיקר של וורשה

סיור מקיף בוורשה, הכולל את המסלול היהודי והמסלול של העיר העתיקה ודרך המלכים. בתום הסיור תהיה לכם תמונה כוללת וברורה של העבר ושל ההווה של בירת פולין. נכיר את המונומנטים, הארכיטקטורה, הארמונות, הפארקים והאנדרטאות של וורשה. כחלק מהמסלול הזה – מסלול שופן בוורשה.

זה מסלול בו אנו מחברים ביחד עיקר המקומות ממסלול היהודי ומסלול הקלאסי והולכים לפי הסדר הגיאוגרפי ולא לפי נושא של כל מסלול ומסלול.

היתרון של מסלול זה – אפשר להספיק לראות את העיקר של וורשה תוך יום אחד. מתאים במיוחד לאנשים שאין להם הרבה זמן שהיה בוורשה.

בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול – כ 6-7 שעות . מגיע לאיסוף אם רכב והוא איתנו עד סיום המסלול .

לכל הסיורים האלו – תקפידו בבקשה ללבוש בגדים מתאמים לעונה ונעליים להליכה ממושכת. למי שמעוניין, במהלך הסיור ולכל הדרך המסלול אני מפעיל נקודת   WIFI ניידת, כך שתוכלו להיות מחוברים אליו כל הזמן.

מסלול הארמונות והפארקים של וורשה

מתמקד בעיקר בארמון על המים,בלאזנקי פארק וארמון וילנוב והגנים. מסלול “כייפי” ורגוע, מתאים במיוחד לאלושבאים בימי אביב\קיץ\סתיו . ניתן בקלות לחבר אליו חלקים של שלושת המסלולים שהוזכרו מקודם או בסיום המסלול להקדיש זמן לקניות באחד האאוטלטיםמחוץ לעיר.

בדרך כלל, במהלך הסיור אנו נעזרים ברכב או תחבורה ציבורית.

לאוהבי חיות – לא לשכוח להביא אגוזי מלח, לחמניה מארוחת בוקר או משהו בסגנון כדי להאכיל סנאים, ברווזים וטווסים בפארק.

מסלול קניות בוורשה

השם של המסלול מדבר בעד עצמו. עושים אותו עם רכב ובמהלך הסיור אנו פוקדים את מיטב הקניונים, השווקים והאאוטלטים בוורשה ובסביבה הקרובה של העיר.

סיור אלטרנטיבי בפראגה

סיור ברובע פראגה ששוכן בגדה המזרחית של נהר הויסלה, זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו. בפראגה העבר חי ובועט ומכיוון שהרובע נפגע בצורה מועטה בזמן מלחמת העולם השנייה, והשינוי (המאוד מעניין בפני עצמו) קורה בקצב איטי, ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה. בעבר כמעט 40% מתושבי השכונה היו יהודים וניתן לראות בסיור את השרידים של אותה קהילה מפוארת. גם חיי הרחוב עם שלל הטיפוסים שממלאים את רחובות הרובע מעניינים ומספקים זווית ראייה שונה ואמיתית על ורשה ועל העם הפולני, ללא הפילטרים התיירותיים. בפראגה ניתן למצוא אומנות רחוב מרשימה וסצנה מחתרתית וגועשת המשלבת סטודנטים צעירים הפוקדים את הברים והמועדונים האלטרנטיביים, אומנים מפורסמים, גלריות, מופעי רחוב והכל באווירה האותנטית של פראגה.  

ועוד’ ( לחץ כאן לעמוד עם תאור מלא על הסיור)

הסיור נמשך כשלוש שעות וכולל איסוף מהמלון ברכב בעלות של 110 זלוטי לאדם או הגעה עצמאית לנקודת מפגש בעלות של 90 זלוטי לאדם.

מסלולים מחוץ לעיר וורשה ( עם רכב)


מכשירי שמע בסיורים 325X325

כל הסיורים מתבצעים עם מערכות שמע איכותיים . מאפשר המשך הדרכה גם במקומות צפופי אדם או מקומות צרים ( למשל הליחה על מדרכת הכביש). בסיום כל יום הדרכה אנו דואגים להטעין את המכשירים ולספק אוזניות חד-פעמיות לכל משתתף בסיור.

 

 

 


 

מומלץ לתאם תאריכי סיורים מראש במייל  info@trip2poland.co.il \ idan.caliber@gmail.com  או בטלפון   48-533100636 +  (אפשר וואטסאפ) .

בבקשה לכל הפונים – נא לציין גודל הקבוצה, תאריך ומשך טיול רצוי. עדיף במייל כי אם אני נמצא בסיור קשה לי לענות לטלפונים

מחיר סיור תלוי בגודל הקבוצה, סוג הרכב ( אם בכלל) ומספר הסיורים שמזמינה הקבוצה. מחיר יינתן בשיחה אישית לאחר קבלת כל הפרטים. מחיר סיור אף פעם לא כולל מחיר כניסה לאתרים\מוזיאונים וארוחות . הסיור בשפה העברית או ברוסית .

עוד על וורשה ועל הסביבה :

סיור ברובע פראגה

סיור אלטרנטיבי בפראגהסיור ברובע פראגה , זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו.ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה.
קראו עוד

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.
קראו עוד

סיור מודרך לטרבלינקה

סיור לטרבלינקהאחד מתוך רשימה ארוכה של הסיורים שאנחנו מציעים במטיילים בוורשה - זה סיור לאתר הנצחה טרבלינקה. סיור עם מדריך בעברית ובלווי רכב צמוד
קראו עוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח''ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.
קראו עוד

קניות בוורשה

shopping-in-warsaw-smוורשה מושכת תיירים לא רק בזכות עיר העתיקה והמוזיונים רבים שיש בבירה אלה גם אוהבי קניות. יש בה הרבה מאוד קניונים,חנויות עודפים, שווקים ועוד'. בכתבה - מיטב מרכזי קניות בוורשה
קראו עוד

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה

Archikatedra św. Jana (3) smקתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה או גם ידוע בשם נוסף קתדרלה יוחנן המטביל. קתדרלה החשובה בוורשה,קשורה בצורה הדוקה לאירועים הסטוריים חשובים בפולין.המקום שימש להכתרה של מלכים רבים
קראו עוד

מבצר מודלין (Modlin Fortress)

twierdza_modlin-smמבצר נובוגיאורגיבסק או מבצר מודלין (Modlin Fortress) הוא מבצר שנבנה בכפר מודלין שהפך יום לחלק מן העיר הפולנית Nowy Dwor Mazowiecki (כ-40 דקות נסיעה מוורשה).טיול יום מהנה מוורשה.מומלץ באביב-קיץ
קראו עוד

ארמון בלוודיר (Belveder Palace )

Belvedere Residential Complex smארמון בלוודר, היום משמש כמגורים של הנשיא הפולני ויש בו תערוכה לכבוד אחד הדיירים הקודמים שלו - יוזף פילסודסקי. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה
קראו עוד

ארמון קראסינסקי בוורשה

Krasinskij-Palace-9-smארמון קראסינסקי בוורשה הוא ארמון בסגנון  בארוקקי בוורשה בכיכר קראסינסקי, נבנה ב 1677 . אחד הארמונות היפים במרכז של וורשה. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה
קראו עוד

ארמון ווילנוב ( Wilanow Palace)

wilanow palaceארמון וילנוב - אחד היפים בוורשה, שימש כמעונו קיץ של מלך יאן סובייסקי השלישי. היום, פועל מוזיאון של אומנות במקום. בכתבה קצת מההיסטוריה של המקום וגאלריה תמונות
קראו עוד

אוניברסיטת ורשה

Warsaw university smאוניברסיטת ורשה- היא האוניברסיטה היוקרתית ביותר של מדינת פולין, נכללת ברשימה של 200 אוניברסיטאות היוקרתיות בעולם.האוניברסיטה נוסדה ב-1816 על ידי הצאר, המלך של פולין אלכסנדר הראשון.
קראו עוד

הבזיליקה של צלב הקדוש בוורשה

Church-of-the-Holy-Cross smבזיליקת הצלב הקדוש-  הוא מקדש קתולי, הממוקם במרכז ורשה ברחוב קראקובסקי פרידמיסטיאה מול האוניברסיטה הראשית של ורשה. הבזיליקה היא אחת הכנסיות המפורסמת ביותר של פולין-ידוע כי בשנת 1510 על חורבות הבזיליקה עמד  הבית התפילה של הצלב הקדוש.
קראו עוד

השווקים והבזארים של ורשה

bazar-olimpia-smהשווקים של ורשה מושכים אליהם אנשים במגוון רחב של מוצרים ומחירים נמוכים ונוחים.דווקא בשווקים ניתן לחוש את האווירה של פעם בוורשה. כאן תוכלו לרכוש פריטים מתוחכמים אשר לא זמינים בחנויות רגילות, כאלה כמו עתיקות, רהיטים נדירים, ציורים, ספרים, תקליטים, כלי נגינה, מזכרות צבאיות וכן הלאה.
קראו עוד

הטירה המלכותית בוורשה

the-royal-castle-in-warsaw-smהטירה המלכותית בוורשה היא האנדרטה ההיסטורית הכי מבוקרת בעיר. כאן התמקמו מגוריהם של נסיכי מזוביה, ומתחילת המאה ה- 12 של מלכי פולין. במשך 300 שנים במבנה זה התמקם הפרלמנט הפולני. בין קירות הטירה אומצה החוקה ב- 3 במאי שנת 1791.
קראו עוד

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

Wilanow Palace (3) smורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות - יותר מ- 60 ליתר דיוק. לבקר בוורשה ולא לראות אותן - זה פשוט בלתי אפשרי. מספר עצום של טירות עתיקות, כנסיות, גלריות ומוזיאונים מספקים מגוון רחב של בידור לכל טעם.
קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This