סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עברית

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) + . תענו לכל פנייה באותו היום. כשנמצא עם אנשים לא יכול לדבר ולכן מבקש רק בהודעות. פנוי לשיחות בשעות הערב

סיורים מודרכים בעברית בוורשה

במסלול הפולני \ מסלול היהודי \ מסלול ארמונות\ מסלול משולב

שלום, שמי עידן ואני מדריך ויועץ טיולים לפולין.

אחד הדברים שאני מאוד אוהב לעשות זה להעביר הדרכות וללוות טיולים של מטיילים בפולין, בין היתר בוורשה.

הרבה אנשים, כאשר מתייעצים איתי, שואלים – האם שווה לקחת מדריך בוורשה או לטייל לבד?  אין לי תשובה ברורה וחד משמעית בנושא. כמובן, יש לא מעט ספרים ומדריכים כתובים על וורשה וניתן לבנות לעצמכם ובעצמכם מסלול נאה ולטייל לבד, אבל גם די ברור ומובן, שמדריך בעל ניסיון וידע יוכל להראות לכם וורשה אחרת, עם הרבה יותר מקומות מעניינים ( שבחלק ניכר מהספרים לא כתוב עליהם כלום) ויעשה זאת ביעילות ועם תועלת הרבה יותר טובה.

בוורשה יש אין ספור אפשרויות לטיולים שכל אחת מהן יכולה להתאים לכם ויחד אנו נתאם את המסלול\ים האופטימלי\ם ביותר, כאשר ניקח בחשבון  את ההעדפות שלכם מבחינת משך הטיול, היכולת שלכם להתנייד ברגל, ילדים או אנשים מבוגרים בקבוצה ועוד.

העיר וורשה כמעט כולה נהרסה בזמן מלחמת העולם השנייה ושוחזרה במהלך השנים, כך שעיקר המוקדים המעניינים בוורשה נמצאים באזור של העיר העתיקה, ברובע פראגה ובחלק הדרומי של העיר ( הפארקים והארמון בוילנוב) .אפשר “להתמקד” במספר אפשרויות קלאסיות של סיור מודרך ע”י מדריך :

מסלול העיר העתיקה ומרכז העיר של וורשה

הסיור מתחיל מסקירה היסטורית על פולין ועל וורשה ומהיכרות עם הדמויות הכי חשובות שהשפיעו על פולין ועל ההיסטוריה של העם הפולני.

דרך המלכים  של וורשה , הגנים הסקסוניים וקבר החייל האלמוני, כיכר הארמון, שוק העיר העתיקה, שרידי חומות העיר ואנדרטאות, ארמונות רבים ונוספים. מסלול זה משלב גם מסלול בעקבות פרדריק שופן – מלחין פולני-צרפתי ידוע שהיה חי בוורשה תקופה ארוכה לפני עזיבתו לצרפת.

במהלך סיור נראה את הבית הקטן בפולין ונצטלם ליד הבית הצר בפולין, כאשר נלך אליו דרך רחוב הקצר בורשה. מבטוח סיור כייפי ומעניין .

נבקר יחדיו בכל האתרים החשובים של עיר הבירה שנמצאים במרכז העיר. ממרכז העיר נוכל להמשיך לסיור מהנה בפארק וואז’נקי (פסל שופן והארמון על המים).

  • בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול הוא כ5-4 שעות . הסיור רגלי ( אם לא תואם אחרת).

    *** תקפידו בבקשה ללבוש בגדים מתאמים לעונה ונעליים להליכה ממושכת. למי שמעוניין, במהלך הסיור ולכל הדרך המסלול אני מפעיל נקודת WIFI ניידת, כך שתוכלו להיות מחוברים אליו כל הזמן.

המסלול היהודי של וורשה

סיור תתחיל מסקירה קצרה של היסטוריה של יהדות פולין ושל וורשה בפרט. נתמקד במספר מושגים בסיסיים , כמו “מרד וורשה” ו ” מרד גטו וורשה” ונדבר על אישים בולטים שהשפיעו או היו מעורבים בחיי הקהילה היהודית בוורשה ובפולין. ביחד נבין ונלמד למה ואך יהודים גרו בוורשה עוד מתקופת מאה הבניים , אך התפתחו חיי הקהילה במהלך השנים ונבין יחד מה עלה בגורלם של היהודים בזמן השואה. מבטיח להכיר לכם אובדות חדשות, להכיר לכם דמויות בולטות מגטו וורשה ולספר על מרד גטו וורשה – מרד אזרחי מזויין ראשון באירופה כבושה במהלך המלחמה .

שרידי חומות הגטו, בית הכנסת, התיאטרון היהודי, כנסיית המומרים בגטו, בית הקברות היהודי ( החדש), כיכר מוזיאון היהודים”פולין”, האנדרטה לגטו וורשה, שביל הגבורה, מילו 18 , כיכר השילוחים ועוד. הסיור מתחיל מסקירה היסטורית על יהדות פולין בכלל ובוורשה בפרט.

אפשר לחבר למסלול זה גם מקומות יהודיים ברובע פראגה של וורשה. בדרך כלל זה מתאפשר בימי הקיץ ( אנחנו צריכים אור יום ארוך מזה שיש בחורף)

  • בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול – כ 4-5 שעות . מגיע עם רכב והוא נמצא איתנו במהלך הסיור .

מסלולכל העיקר של וורשה

סיור מקיף בוורשה, הכולל את המסלול היהודי והמסלול של העיר העתיקה ודרך המלכים. בתום הסיור תהיה לכם תמונה כוללת וברורה של העבר ושל ההווה של בירת פולין. נכיר את המונומנטים, הארכיטקטורה, הארמונות, הפארקים והאנדרטאות של וורשה. כחלק מהמסלול הזה – מסלול שופן בוורשה.

זה מסלול בו אנו מחברים ביחד עיקר המקומות ממסלול היהודי ומסלול הקלאסי והולכים לפי הסדר הגיאוגרפי ולא לפי נושא של כל מסלול ומסלול.

היתרון של מסלול זה – אפשר להספיק לראות את העיקר של וורשה תוך יום אחד. מתאים במיוחד לאנשים שאין להם הרבה זמן שהיה בוורשה.

בדרך כלל, אני פוגש את הקבוצה בפתח בית המלון בו הם שוהים. משך הטיול – כ 6-7 שעות . מגיע לאיסוף אם רכב והוא איתנו עד סיום המסלול .

לכל הסיורים האלו – תקפידו בבקשה ללבוש בגדים מתאמים לעונה ונעליים להליכה ממושכת. למי שמעוניין, במהלך הסיור ולכל הדרך המסלול אני מפעיל נקודת   WIFI ניידת, כך שתוכלו להיות מחוברים אליו כל הזמן.

מסלול הארמונות והפארקים של וורשה

מתמקד בעיקר בארמון על המים,בלאזנקי פארק וארמון וילנוב והגנים. מסלול “כייפי” ורגוע, מתאים במיוחד לאלושבאים בימי אביב\קיץ\סתיו . ניתן בקלות לחבר אליו חלקים של שלושת המסלולים שהוזכרו מקודם או בסיום המסלול להקדיש זמן לקניות באחד האאוטלטיםמחוץ לעיר.

בדרך כלל, במהלך הסיור אנו נעזרים ברכב או תחבורה ציבורית.

לאוהבי חיות – לא לשכוח להביא אגוזי מלח, לחמניה מארוחת בוקר או משהו בסגנון כדי להאכיל סנאים, ברווזים וטווסים בפארק.

מסלול קניות בוורשה

השם של המסלול מדבר בעד עצמו. עושים אותו עם רכב ובמהלך הסיור אנו פוקדים את מיטב הקניונים, השווקים והאאוטלטים בוורשה ובסביבה הקרובה של העיר.

סיור אלטרנטיבי בפראגה

סיור ברובע פראגה ששוכן בגדה המזרחית של נהר הויסלה, זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו. בפראגה העבר חי ובועט ומכיוון שהרובע נפגע בצורה מועטה בזמן מלחמת העולם השנייה, והשינוי (המאוד מעניין בפני עצמו) קורה בקצב איטי, ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה. בעבר כמעט 40% מתושבי השכונה היו יהודים וניתן לראות בסיור את השרידים של אותה קהילה מפוארת. גם חיי הרחוב עם שלל הטיפוסים שממלאים את רחובות הרובע מעניינים ומספקים זווית ראייה שונה ואמיתית על ורשה ועל העם הפולני, ללא הפילטרים התיירותיים. בפראגה ניתן למצוא אומנות רחוב מרשימה וסצנה מחתרתית וגועשת המשלבת סטודנטים צעירים הפוקדים את הברים והמועדונים האלטרנטיביים, אומנים מפורסמים, גלריות, מופעי רחוב והכל באווירה האותנטית של פראגה.  

ועוד’ ( לחץ כאן לעמוד עם תאור מלא על הסיור)

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) + . תענו לכל פנייה באותו היום. כשנמצא עם אנשים לא יכול לדבר ולכן מבקש רק בהודעות. פנוי לשיחות בשעות הערב


מכשירי שמע בסיורים 325X325

כל הסיורים מתבצעים עם מערכות שמע איכותיים . מאפשר המשך הדרכה גם במקומות צפופי אדם או מקומות צרים ( למשל הליחה על מדרכת הכביש). בסיום כל יום הדרכה אנו דואגים להטעין את המכשירים ולספק אוזניות חד-פעמיות לכל משתתף בסיור.

 

 


 

מסלולים מחוץ לעיר וורשה ( עם רכב)

מומלץ לתאם תאריכי סיורים מראש במייל  info@trip2poland.co.il \ idan.caliber@gmail.com  או בטלפון   48-533100636 +  (אפשר וואטסאפ) .

בבקשה לכל הפונים – נא לציין גודל הקבוצה, תאריך ומשך טיול רצוי. עדיף במייל כי אם אני נמצא בסיור קשה לי לענות לטלפונים

מחיר סיור תלוי בגודל הקבוצה, סוג הרכב ( אם בכלל) ומספר הסיורים שמזמינה הקבוצה. מחיר יינתן בשיחה אישית לאחר קבלת כל הפרטים. מחיר סיור אף פעם לא כולל מחיר כניסה לאתרים\מוזיאונים וארוחות . הסיור בשפה העברית או ברוסית .

עוד על וורשה ועל הסביבה :

פארק המיים Park of Poland

Park of Poland

פארק המיים - Santago או Park of Poland בכתבה זו ברצוני לספר על פארק המיים החדש שנפתח בסוף פברואר 2020 ...
סיור בעברית לרובע פרגא בוורשה

סיור ברובע פראגה

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...
warsaw public transport

תחבורה ציבורית בוורשה

תחבורה ציבורית בוורשה בכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי ...
סיור לטרבלינקה

סיור מודרך לטרבלינקה

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...
סיור בוורשה במסלול הפולני

סיור כללי בוורשה או “סיור וורשה הפולני”

סיור כללי בוורשה או "סיור וורשה הפולני"​​ (סיור משולב רכב ורגלי, כולל איסוף מבית המלון) רוצים להכיר את וורשה ? ...
shopping in warsaw

קניות בוורשה

קניות וחנויות בווקשה קניונים, אוטלטים, מרכזי עודפים ושווקים - כל זה לא חסר בוורשה. אחרי יום סיורים מעייף אין טוב ...
Archikatedra-św.-Jana-1

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה קשורה בצורה הדוקה לאירועים הסטוריים חשובים בפולין. דיונים שונים בין מלכים ואבירים ...
מגדל הארמון של סטלין בוורשה

ארמון התרבות והמדע בוורשה – PałacKultury i Nauki

ארמון התרבות והמדע בוורשה - PałacKultury i Nauki ארמון התרבות והמדע הוא הבניין הגבוה ביותר בפולין.היום, הארמון נמצא ברשימה של ...

מבצר מודלין (Modlin Fortress)

מבצר נובוגיאורגיבסק  (Novogeorgievsk) או מבצר מודלין (Modlin Fortress) מבצר נובוגיאורגיבסק  הוא מבצר שנבנה בכפר מודלין שהפך יום לחלק מן העיר ...

הארמון של הגרף פוטוצקי בוורשה

הארמון של הגרף פוטוצקי - ( Pałac Potockich) בוורשה ארמון פוטוצקי בוורשה-  ארמון בסגנון הבארוקי הממוקם ברחוב  Krakowskie Przedmieście Street 15 מול הארמון הנשיאותי ...
Belvedere Residential Complex

ארמון בלוודיר (Belveder Palace )

ארמון בלוודיר (Belvedere ) בוורשה ארמון בלוודרה - ארמון שבנוי בהשראת סגנון בארוקו. הארמון  ממוקם במרכז של ורשה-  על הסמטה  ...

ארמון קראסינסקי בוורשה

ארמון קראסינסקי בוורשה ארמון קראסינסקי בוורשה הוא ארמון בסגנון  בארוקקי בוורשה בכיכר קראסינסקי.הארמון נבנה בשנות 1677-ע"י  אדריכל  טילמן גאמרן לכבוד ...
VarshaveAkademija

האקדמיה לאמנויות בוורשה

האקדמיה לאמנויות בוורשה - ארמון צאפסקי האקדמיה לאמנויות - היא האוניברסיטה לאומית פולנית לאמנות ואמנות שימושית. זהו מוסד למדעים אקדמאים ...
ארמון ווילאנוב בוורשה

ארמון ווילנוב ( Wilanow Palace)

 ארמון ווילנוב ( Wilanow Palace) ארמון קיץ ( כוונה היא רמון מלוכה שהוא רזדנציה לא באופן קבוע) של המלך יאן ...
אוניברסיטת וורשה

אוניברסיטת ורשה

אוניברסיטת ורשה אוניברסיטת ורשה-היא האוניברסיטה היוקרתית ביותר של מדינת פולין .האוניבסיטה כלולה ברשימת 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם על ידי המגזין ...
Church-of-the-Holy-Cross

הבזיליקה של צלב הקדוש בוורשה

  הבזיליקה של צלב הקדוש בוורשה בזיליקת הצלב הקדוש-  הוא מקדש קתולי, הממוקם במרכז ורשה ברחוב קראקובסקי פרידמיסטיאה מול האוניברסיטה ...
sirenka

סירנקה מוורשה ( סמל עיר וורשה)

סירנקה ( בתולת ים) מכיכר השוק בוורשה סירנקה מוורשה -סמל העיר ורשה ( או בתולת הים מוורשה), מצוירת על סמלה ...
marywilska-44

השווקים והבזארים של ורשה

השווקים והבזארים של ורשה בהשוואה לשנות ה- 90 של המאה הקודמת, מספר השווקים בוורשה נכון להיום פחת. אבל שווקי הבגדים ...
the-royal-castle-in-warsaw

הטירה המלכותית בוורשה

הטירה המלכותית בוורשה הטירה המלכותית בוורשה היא האנדרטה ההיסטורית הכי מבוקרת בעיר. כאן התמקמו מגוריהם של נסיכי מזוביה, ומתחילת המאה ...
old city warsaw (4)

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה ורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות - יותר מ- 60 ליתר ...

 

Irena_Sendler

אירנה סנדלר- הגיבורה השקטה

אירנה סנדלר- הגיבורה השקטה ברצוני לספר על אישה יקרה ואצילה, חסידת אומות עולם שהצילה ילדים יהודים רבים בשואה ולדעתי לא ...
שומר גן החיות 600

סרטים אודות השואה בפולין

סרטים אודות השואה בפולין כידוע היהודים והשואה הינם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המורכבת של פולין. קשה לדבר על ההיסטוריה של ...
route of heroism

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

    מסלול נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה זהו נתיב הליכה בוורשה המתחיל באנדרטת למרד גטו ורשה (ברחוב Zamenhof) דרך ...
אנדרטה לגיבורי גטו וורשה

מסלול סיור יהודי בוורשה – עיקר המקומות

מסלול סיור יהודי בוורשה - עיקר המקומות הרבה פעמים אני מתבקש או מתנדב לעזור לאותם מטיילים בוורשה שלא יכול לקחת ...
סיור יהודי בורשה

סיור היהודי מודרך בעברית בוורשה

מסלול יהודי בוורשה ורשה, בירת פולין של היום , בעלת היסטוריה יהודית של מאות שנים. לפני מלחמת העולם השנייה בוורשה ...

IsraelRussia