סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עברית

ערים בפולין

כמעט כל עיר בפולין היא בעלת היסטוריה משלה, בה דבר לא חסר: גם דרמה וגם אירועים משמחים. מסיבה זו, אי אפשר להכיר לעומק את המדינה הזו לאחר ביקור בודד, וכך כל ביקור נוסף בפולין פותח דפים חדשים ומרתקים עבור התיירים הסקרנים.

כל עיר במדינה הזאת – היא פנינה נוספת בשרשרת של אטרקציות. יש לפנינות אלו משהו משותף: למשל, כיכר השוק, אשר קיימת לא רק בערים גדולות אלא גם בערים קטנות. ערים פוליות ללא שווקים במאות שעברו – זה היה משהו שהיה בלתי אפשרי אפילו לדמיין, בגלל שבעלי מלאכה מקומיים היו ידועים כבין הטובים והמיומנים ביותר בכל אירופה.

בנוסף, ערי פולין – זה מגוון של מקדשים אשר יכולים להרשים כל תייר באדריכלות שלהם, ללא הבדלי דת: כנסיות קתוליות, כנסיות אורתודוכסיות, בתי כנסת, מסגדים… רבים מהם כלולים ברשימת אונסק”ו בתור מונומנטים של אדריכלות ותרבות. ואת הטירות של המאות שעברו, שכל אחת מהן עטופה במעיל של אגדות – יש בכל עיר, למעט אלה אשר נוסדו במאה ה- 20.

אפשר להתפלא עד כמה העם הפולני אוהב את השורשים ההיסטוריים שלו: קשה לספור כמה פעמים הערים הפולניות קמו מן האפר והריסות וחזרו למראה הקודם שלהן. במשך מאות שנים, מדינה זו הייתה חתיכת עוגה טעימה עבור פולשים מכל סוגים ומדינות. מהצלבנים, שניסו לשבור את הפטריוטיות המקומית של האזרחים באש ובחרב ועד לגרמניה של היטלר, שהשתמשה בכלי נשק החדישים ביותר. שום דבר לא עבד, ובעזרת המאמצים של הפולנים, הערים שנשרפו קיבלו בחזרה את הפאר והיופי של העבר.

אודות ורשה, עם הסמל הראשי שלה – בת הים, אפשר לדבר בלי סוף. אך עוד יותר זמן ייקח לתייר כדי לראות במו עיניו את האטרקציות הגדולות של הבירה: הארמון המלכותי, העיר העתיקה אשר שוחזרו אחרי המלחמה והוכרו על ידי אונסק”ו כדוגמאות של עבודת שחזור, ארמון ברניצקי… יצירות מופת ארכיטקטוניות ייחודיות כאלה ניתן למצוא בוורשה כמעט בכל פינה.

ואי אפשר שלא להמליץ לתייר לבקר בקרקוב – עיר עם ארכיטקטורה דקדקנית ונשגבת, המזכירה שפעם בירת המדינה הייתה כאן, במקום בו היו המגורים של מלכי פולין.

אי אפשר להתעלם מהעיר וורוצלב – עיר חמישה הנהרות, עם יותר משלוש מאות גשרים החוצים אותם.

במהלך הביקור בעיר לודז, לא תוכלו למנוע מעצמכם את העונג של טיול לאורך רחוב פיוטרקובסקה המפורסם, אשר למעשה זה מדרחוב ובו מגוון של חנויות ובוטיקים רבים, בתי קפה ומסעדות: בטיול כזה לא חבל להשקיע כמה ימים, וישנם גם תיירים אשר מסוגלים לחקור את האובייקטים האלה במשך כל החופשה שלהם.

עם זאת, גם לערים קטנות בפולין יש הפתעות נעימות עבור התיירים. לא חסר כאן אטרקציות, והנוחות של בתי המלון המקומיים לא פחותה מאלו שבערים הגדולות… אבל המחירים הרבה יותר נוחים.

במדור של “ערים בפולין ” אנו ניתן סקירה קצרה על כל עיר ועיר וכמובן, נצרף תמונות רבות שצולמו במהלך טיולים שלנו.

טיקוצ’ין ( Tykocin ) – מידע אודות העיר

Tykocin-1-smטיקוצ’ין לא שבה יותר לגדולתה ונותרה עיירה קטנה, שמבנים מפוארים מזכירים את ימי הזוהר שלה ומושכים אליה תיירים. ממשלת פולין חוקקה חוק, המשמר אותה כעיירה יהודית, למרות שיהודים כבר לא גרים כאן וקהילה כבר לא מתקיימת כאן…

קראו עוד

ביאליסטוק ( Białystok)

sm BIALOSTOKביאליסטוק ( Białystok) שבפולין מצדיקה ביקור, הן בשל ההיסטוריה היהודית העשירה שלה והן בשל קרבתה לשמורות טבע ואתרי נוף הנמצאים בסביבתה

קראו עוד

טרנוב (פולין) Tarnow

Tarnow-14-smעיר Tarnow (טרנוב) שבפולין , בעל היסטוריה מפארת ועשירה גם בהיסטוריה של יהדות פולין וגם בהיסטוריה של מדינת פולין. בעיר יש אנדרטאות רבות ומקומות בהם שווה לבקר.

קראו עוד

לובלין

 lublin-8-smעיר לובלין -אחת הערים העתיקות ביותר בפולין,ואת נקודות עניין של העיר  מתוארכים מימי הביניים ועד המאה ה -20.היסטוריה של העיר לובלין, נקודות עניין ורשימת אטרקציות

קראו עוד

זליפיה

זאליפההיחודיות של הכפר הוא קישוט בסגנון דקורטיבי שעיקרו הוא סידורי פרחים על  בתים ובניינים אחרים. ראוי לציין כי המסורת של ציור זו נולדה בסוף מאה ה 19.רק כ 100 ק”מ מקרקוב

קראו עוד

גיזיצקו (Giżycko)

gizicko גיזיצקו היא עיירה בחלק הצפון-מזרחי של פולין. במאה ה-13 האדמות המקומיות היו חלק של המדינה מסדר הטבטוני, אשר היתה קיימת במשך כמאתיים שנה.

קראו עוד

ווליצקה VELICHKA

welichka (2) smמכרת המלח Wieliczka– הוא העתיק ביותר באירופה, מכרה ייחודי ביופיו בעולם כולו,  אשר נמצא מתחת לפני השטח.היסטוריה, מידע חשוב למבקר, שעות עבודה ומפה

קראו עוד

לודז’- עיר של ארבע תרבויות

lodz-21-smלודז’– אחת הערים הגדולות בפולין, והיא מרכז תעשייתי, מסחרי, פיננסי, מדעי ותרבותי. בירת המחוז אשר נושא את אותו השם ממוקמת כ- 120 ק”מ דרומית-מערבית לוורשה, בלב פולין.היסטוריה, מסלולי טיול ואטרקציות מרכזיות בעיר לודז’

קראו עוד

Lidzbark Warmiński

Lidzbark WarmińskiOld gothic castle in Lidzbark Warminski, Poland, Europe, שנקראה בעבר Heilsberg – היא עיר פולנית שנוסדה בשנת 1240 על גדות הנהר Lyna. בעיר חיים כ- 6000 תושבים. ליד עיר זו, בשנת 1807, התנהל קרב של רוסים ופרוסים נגד הצרפתים. בינואר שנת 1945, במהלך מלחמת העולם השנייה, באזור זה התקיימו גם כן קרבות קשים. לאחר מלחמת העולם השנייה, שטח זה הועבר לפולין.

קראו עוד

קז’ימייז’ דולני

Kazimierz-Dolny-25-smעיירת מסחר קטנה ומקסימה קז’ימייז’ דולני, הממוקמת על גדות נהר הוויסלה, התעשרה במאה ה- 16.המעיינות המינרליים שהתגלו תרמו לטרנספורמציה של העיירה לאחד מאתרי נופש הקיץ הפופולריים ביותר בפולין.

קראו עוד

גדנסק

ulitsa-dluga-v-gdanske-640x427-smגדנסק מזמינה את כולכם לבקר ברחובות הנפלאים ובפנורמות ההיסטוריות הייחודיות שלה. תוכלו לטייל לאורך חופי הים, לשהות בבית מלון נוח, לצאת להרפתקה קולינרית במסעדה או בית קפה ולהרגיש את האווירה של העיר המלאה בשמחה.

קראו עוד

וורוצלב

wroclaw-smורוצלב היא בירת שלזיה, והיא נחשבת לעיר הגדולה והוותיקה בפולין. יש בה מספר רב של אטרקציות, כאשר רבות מהן ייחודיות. מונומנטים ארכיטקטוניים רבים,פארקים ירוקים וכמובן גמדים של וורוצלב

קראו עוד

קרקוב

wawel-smעבור הפולנים, העיר העתיקה קרקוב – זה מאגר של ההיסטוריה הפולנית שהונצחה באבן. אף פעם לא תתעורר לכם שאלה לאן ללכת ומה לראות בקרקוב – בכל פינה יחכו לכם אטרקציות ייחודיות, המוכנות לספר את ההיסטוריה המעניינת שלהן.

קראו עוד

זאקופנה

זאקופנה.פוליןזאקופנה נקראת “בירת החורף של פולין”, ואכן יש סיבות לכך. העיר היא בעלת מסורות סקי בנות מאות שנים, והיא הפכה ללב של ספורט החורף בפולין. הודות למיקום והאקלים ההררי, השלג כאן נמצא זמן ממושך יותר מכל מקום אחר בפולין, כך שכל אוהד של “טירוף השלג” ירגיש כאן כמו בגן העדן.

קראו עוד

וורשה (Warsaw)

warsaw smורשה – היא לא רק בירה של פולין, אלא גם עיר יפה ונקיה, עשירה באטרקציות תיירותיות. במהלך הטיול בה, תוכלו להעריך את הניקיון ואת הצמחיה הרבה. ממוקמים כאן פארקים רבים ושונים עם מזרקות וברכות, כאשר עצים ומדשאות יפות יקיפו אתכם בכל מקום שתלכו. להסתובב בוורשה אפשר בכל עת של היום – זו בהחלט עיר בטוחה לגמרי.

קראו עוד

זמושץ’

Zamoscזמושץ’ (Zamosc) -“פנינת הרנסאנס” של פולין, דרום-מזרח מלובלין. עיר יפה ומיוחדת במינה, נבנתה ע”י אדריכל איטלקי במאה ה-16. נשארה בחלק המרכזי שלה כמעט ללא שינוי מאז

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This