סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עברית

 

ערים בפולין

כמעט כל עיר בפולין היא בעלת היסטוריה משלה, בה דבר לא חסר: גם דרמה וגם אירועים משמחים. מסיבה זו, אי אפשר להכיר לעומק את המדינה הזו לאחר ביקור בודד, וכך כל ביקור נוסף בפולין פותח דפים חדשים ומרתקים עבור התיירים הסקרנים.

כל עיר במדינה הזאת – היא פנינה נוספת בשרשרת של אטרקציות. יש לפנינות אלו משהו משותף: למשל, כיכר השוק, אשר קיימת לא רק בערים גדולות אלא גם בערים קטנות. ערים פוליות ללא שווקים במאות שעברו – זה היה משהו שהיה בלתי אפשרי אפילו לדמיין, בגלל שבעלי מלאכה מקומיים היו ידועים כבין הטובים והמיומנים ביותר בכל אירופה.

בנוסף, ערי פולין – זה מגוון של מקדשים אשר יכולים להרשים כל תייר באדריכלות שלהם, ללא הבדלי דת: כנסיות קתוליות, כנסיות אורתודוכסיות, בתי כנסת, מסגדים… רבים מהם כלולים ברשימת אונסק”ו בתור מונומנטים של אדריכלות ותרבות. ואת הטירות של המאות שעברו, שכל אחת מהן עטופה במעיל של אגדות – יש בכל עיר, למעט אלה אשר נוסדו במאה ה- 20.

אפשר להתפלא עד כמה העם הפולני אוהב את השורשים ההיסטוריים שלו: קשה לספור כמה פעמים הערים הפולניות קמו מן האפר והריסות וחזרו למראה הקודם שלהן. במשך מאות שנים, מדינה זו הייתה חתיכת עוגה טעימה עבור פולשים מכל סוגים ומדינות. מהצלבנים, שניסו לשבור את הפטריוטיות המקומית של האזרחים באש ובחרב ועד לגרמניה של היטלר, שהשתמשה בכלי נשק החדישים ביותר. שום דבר לא עבד, ובעזרת המאמצים של הפולנים, הערים שנשרפו קיבלו בחזרה את הפאר והיופי של העבר.

אודות ורשה, עם הסמל הראשי שלה – בת הים, אפשר לדבר בלי סוף. אך עוד יותר זמן ייקח לתייר כדי לראות במו עיניו את האטרקציות הגדולות של הבירה: הארמון המלכותי, העיר העתיקה אשר שוחזרו אחרי המלחמה והוכרו על ידי אונסק”ו כדוגמאות של עבודת שחזור, ארמון ברניצקי… יצירות מופת ארכיטקטוניות ייחודיות כאלה ניתן למצוא בוורשה כמעט בכל פינה.

ואי אפשר שלא להמליץ לתייר לבקר בקרקוב – עיר עם ארכיטקטורה דקדקנית ונשגבת, המזכירה שפעם בירת המדינה הייתה כאן, במקום בו היו המגורים של מלכי פולין.

אי אפשר להתעלם מהעיר וורוצלב – עיר חמישה הנהרות, עם יותר משלוש מאות גשרים החוצים אותם.

במהלך הביקור בעיר לודז, לא תוכלו למנוע מעצמכם את העונג של טיול לאורך רחוב פיוטרקובסקה המפורסם, אשר למעשה זה מדרחוב ובו מגוון של חנויות ובוטיקים רבים, בתי קפה ומסעדות: בטיול כזה לא חבל להשקיע כמה ימים, וישנם גם תיירים אשר מסוגלים לחקור את האובייקטים האלה במשך כל החופשה שלהם.

עם זאת, גם לערים קטנות בפולין יש הפתעות נעימות עבור התיירים. לא חסר כאן אטרקציות, והנוחות של בתי המלון המקומיים לא פחותה מאלו שבערים הגדולות… אבל המחירים הרבה יותר נוחים.

במדור של “ערים בפולין ” אנו ניתן סקירה קצרה על כל עיר ועיר וכמובן, נצרף תמונות רבות שצולמו במהלך טיולים שלנו.

IsraelRussia