סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עברית

חיפוש שורשים משפחתיים בפולין

חברתנו, בין היתר, עוסקת במתן סיוע במציאת מסמכים, מקומות קבורה ואזכורי ארכאונים בפולין. אנו מספקים שירות זה בהתנדבות ומתוך שליחות, מכיוון שחושבים שזו הדרך הנכונה.

רבים פונים אלינו, ולא רק מישראל, בבקשה לעזרה במציאת והשלמת היסטוריה משפחתית שנעלמה או שחסרים בה פרקים חשובים.

היסטוריה של פולין קשורה באופן הדוק מאוד להיסטוריה של הרבה מאוד יהודים שאיבדו את יקיריהם במלחמת העולם השנייה או לפניה. ארכאונים של פולן הרבה זמן לא שיתפו פעולה של ממש עם הצאצאים של אותם אנשים ועשו הרבה כדי לטשטש ולא למסור מסמכים מחשש של תביעות רכוש. בזמנו, זה היה די מגובה ברמה הממשלתית, שפעלה תחת הוראות של ברית המועצות והמשטר הקומוניסטי.

היום, זה נהיה פשוט יותר ונגיש יותר. אנשי הדור הישן התחלפו, הופיעו סדר וטכנולוגיות בארכיאונים, כמו גם רצון לעזור מצד הממשלה והגורמים רשמיים. חשוב רק לזכור, שפולין נשארה עדיין בעידן הבירורוקרטיה ולכן צריך להכיר את הדקויות של המערכת כדי לקבל תשובות ותוצאות באופן מהיר וזול.

לפי איזה כללים אנחנו עובדים ?

הכול די פשוט – אתם שולחים מייל ל:  info@trip2poland.co.il  ,מספרים את סיפורכם, מצרפים מסמכים (אם יש) ואנו מקשרים אתכם ישירות לאנשים בפולין שעוסקים בחקר של ממש. אלו אנשים שבאים לעזרה לא רק ממניעים כספיים, אלה מכיוון שגם להם חשוב ש- “המעגל ייסגר”.

אנו עובדים מול חובבי היסטוריה, בעלי תארים אקדמאיים, אנשים פרטיים. לא עם קהילה יהודית (שבזמן האחרון החלה לגבות סכומי עתק על כל פיסת נייר) ולא עם עורכי דין עם תאבון להרוויח לא מבוטל.

לא הם ולא אנחנו לא יכולים להתחייב על תוצאה סופית ולכן אנו חושבים שדי הוגן לגבות מחיר של 50 זלוטי לשעת עבודה של חוקר ובמקרה של הצלחה או הצלחה חלקית – לקוות לבונוס שאתם קובעים את הגובה שלו.

*זלוטי = שקל ( פלוס-מינוס 10%)

בדרך כלל, אחרי שעתיים-שלוש של בדיקה (עבודה) אפשר להעריך עד כמה מסובך וממושך יהיה להוציא את המסמכים או הנתונים הדרושים.

אחרי שלב ראשון של חקר וחיפוש באינטרנט (בתוך הארכיאונים, מעגרי מידע וכו’) עוברים לשלב הבא – משלוח מסמכים רשמיים לאותם גורמים ומוסדות בהם לדעתנו יכולים להיות האזכורים הרלוונטיים. כל מכתב שכזה חייב להישלח בדואר רגיל (כדי שייכנס לרישום של דואר נכנס באותו מוסד ולכן חייב להיות מטופל על ידם). בשלב שלישי – מקבלים תשובות, מנתחים תוצאות ופונים שוב.

בחלק מן המקרים יהיה חובה לתת יפוי כוח, בחלק מהמקרים זה לא יידרש.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונעזור לכם להשלים את הפאזל המשפחתי, למצוא מקום קבורה או להניח זר על הקבר, להוציא תעודת לידה או פטירה, לצלם בית או בית ספר בו למדו קרוביכם… אנו עושים זאת מכל הלב ונשמח לעזור לכל פונה.

מוזמנים לפנות אלינו ונעזור לכם להשלים פזל משפחתי, למצוא מקום קבורה או להניח זר על קבר, להוציא תעודת לידה או פטירה, לצלם בית או בית ספר בו למדו קרובהם… אנו עושים זה מי הלב ונשמח לעזור לכל פונה.

IsraelRussia