גיזיצקו (Giżycko) – פולין

גיזיצקו היא עיירה בחלק הצפון-מזרחי של פולין.

במאה ה-13 האדמות המקומיות היו חלק של המדינה מסדר הטבטוני, אשר היתה קיימת במשך כמאתיים שנה. בשטחה של העיר המודרנית  שקיימת היום התיישבו מהגרים מגרמניה, שכתוצאה מהם נקרא היישוב “נובה וייס” . בשנת 1340 מסדר הטבטוני בנה את טירת לץ Letz לא רחוק מהאגם.
כבר בשנת 1613 זקופו התושבים את הבניין העירייה- הול.
במהלך פעולות האיבה ומלחמות מקומיות, הכפר נהרס,  הכפר החדש נבנה רק בשנת 1475. במאי שנת 1612 עיריית לץ קיבלה זכויות חותמת וסימני היקר בגרבאליקה מן האצולה. שוב פחות משנה לאחר מכן, תושבי העיר הקימו  במרכז העיר את הבניין העירייה- הול.
ב 1844 החלו תהליכים  של בניית המבצר Boyen, סלילת  כבישים, בנית תעלות חיבור האגמים מצוריאניות.  באותה תקופה קמו חברות של ספינות סחר, בשנת 1868 נסלל והוצג לקהל  גם קו הרכבת. תחילת המאה ה-18 סומן ע י האיום של מוות נוראי מכל -המגפה גבתה את חייהם של 800 תושבים ,רק 119 אנשים שרדו. במאה התשע עשרה בלץ הוקמה כנסייה הלותרנית, אשר   נבנתה על ידי האדריכל קארל פרידריך שינקל. בשנת 1871 העיר הפכה לחלק מהאימפריה הגרמנית.
במאה ה-20 אחרי מלחמת עולם הראשונה לץ נקשר מאוד לנופש ושלווה-  נבנו מלונות, מסעדות, תשתיות אחרים של פנאי.
ב-1945, העיר נכבשה על ידי הצבא האדום, האוכלוסייה הגרמנית גורש מערבה. כעבור שנה השם של עיריית, Letz ה שונה ל (giżycko) לכבודו של הסופר המזוריים ופעיל ציבור  גוסטב גיזביוש Gizeviush
היום גיזיצקו כמו בימים עברו, הוא מקום מצוין עבור אוהדי הספורט וחובבי  טבע וטיולים. נפתח כאן מועדון יאכטות , מועדון הרכיבה, ישנם מסלולי הליכה רבים ומסלולי אופניים וטיולים.  בעירייה (Giżycko) נערך מדי שנה פסטיבל מוזיקה.

עוד על Giżycko ועל אזור האגמים בפולין:

לא נמצאו תוצאות

העמוד שביקשתם לא נמצא. נסו להגדיר טוב יותר את החיפוש, או השתמשו בניווט למעלה כדי למצוא את הפוסט המבוקש.

IsraelRussia