סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עבריתסיור שורשים לקרסנושלץ’ ( Krasnosielc) שבפולין

 

רוצה לשתף את הקוראים בחוויה נפלאה שחווינו בשבוע שעבר בעת ביקורנו בKrasnosielc ולספר על היחס חם שקיבלנו בעיירה.

היה לי זכות להדריך שני אנשים מאוד מיוחדים שהגיעו לפולין ( אחד מקנדה והשנייה מישראל) במטרה להגיע לעיירות ומקומות שקשורים להיסטוריה של המשפחה שהיית מתגוררת בפולין עד לשנות הארבעים של המאה הקודמת. שרגע ועדה יצרו איתי קשר הרבה לפני הנסיעה במטרה לנסות לאתר מסמכים או הזכורים אודות המשפחה שהית מתגוררת בקרנסושלץ. לא הצלחנו לגייס הרבה מידע כוון שרוב הארכונים מספו במהלך המלחמה.

יצאנו מוורשה ונסענו לעיירה מבלי שיהיה לנו ציפיות גדולות. בהגעתנו, ניגשנו לבניין של העירייה שנמצא במרכז העיר וכשהזדהנו כיהודים שבאים לחפש שרידים יהודיים בעיר ולחפש משהו בעקבות המשפחה – הוזמנו לראש העיר, מר.פאוול רושצי’נסקי ( Pawel Ruszczynski ).

חייב לציין, שקיבלנו יחס חם, חברי, מחבק ואכפתי. ראש העיר עזר לנו להגיע לכל מקום בו יש שרידי סימנים של היי היהודים בעיר, דאג להתחיל בחיפושים בארכיונים ששרדו והיה איתנו לעורך כל הביקור שלנו. יחס ואכפתיות הרבה מעבר לנימוס שיגרתי.

לצערנו, חוץ מבית הכנסת של העיר, שבזמנו העובר לידי קהילה יהודית בוורשה ונמכר אחר כך לבעלות פרטית והיום משמש כמחסן ( נשאלת השאלה למה קהילה יהודית מכרה את הנכס , בית הכנסת, מקום בו התפללו ואחר כך נרצחו חלק מיהודי העיר ??? ) אך יש בחצר אבן זכרון לזכר הנרצחים ועל הקיר בית הכנסת יש לוח זכרון , לא מצאנו כלום. 

Krasnosielc (2) 600

 

Krasnosielc (7) 600

Krasnosielc (16) 600

IsraelRussia