Bydgoszcz

Torun

Kruszwica

Grudziadz

Golub-Dobrzyń

Górzno-Lidzbark

מחוז Kujawsko-Pomorskie

מחוז Kujawsko-Pomorskie ממוקם בצפון פולין. הוא הוקם בתחילת שנת 1999, והוא איחד בתוכו מספר אזורים של כמה מחוזות. אחד היתרונות הגדולים ביותר של המחוז זו סביבה אקולוגית מושלמת.
מחוז Kujawsko-Pomorskie הוא בעל יערות ואגמים מדהימים. רוב היערות שלו נמצאים תחת הגנת שמורות טבע ופארקים.
מבחינת גודל השטח והאוכלוסייה, מחוז  נמצא במקום העשירי בפולין. ניתן למצוא כאן 2622 אנדרטאות טבעיות, 29 מוזיאונים, 8 אולמות תיאטרון ומוסדות מוזיקליים.

כמו כן, המחוז הזה הוא ייחודי – השליטה כאן מתחלקת בין 2 ערים – בִּידגוֹשץ (Bydgoszcz) וטוֹרוּן (Torun ). בבידגושץ נמצאים המושל ורוב מוסדות הציבור, ובטורון – הרשות המחוקקת.

ערי המחוז

Bydgoszcz, Poland

.

העיר בידגושץ היא עיר נמל גדולה, הממוקמת בנקודת המפגש של נהר הוויסלה ו- Brda. העיר ההיסטורית של בידגושץ היא תערובת מדהימה של אדריכלות בסגנון גותי וארט-נובו. יש שם מבנים מהמאה ה- 18, רחובות מרוצפים באבן ובתי קפה מקסימים.
למרות שאין בעיר מונומנטים עתיקים רבים, עדיין יש בה משהו מיוחד – אזור אשר נקרא הונציה של בידגושץ (Bydgoszcz Venice). הערוצים המרובים אכן גורמים לחלק הזה של העיר להיראות כמו ונציה האיטלקית המפורסמת.

נכון להיום, העיר מתפתחת במהירות מבחינה כלכלית, אקדמית, תרבותית, רפואית וספורטיבית. בנוסף, העיר מושכת אליה תיירים רבים – ישנן כאן כנסיות קתוליות ומגוון של מוזיאונים, כמו גם הפילהרמונית הידועה בכל רחבי העולם.

טורון

העיר טורון – היא אחת הערים האהובות ביותר על התיירים.
טורון הביאה לעולם את ניקולאוס קופרניקוס – איש כנסייה, מושל, מתמטקאי, כלכלן ואסטרונום מפורסם, אשר שינה באופן מהפכני את נקודת המבט על מבנה של מערכת השמש.
טורון מפורסמת לא רק בדובשניות שלה, שהמתכון שלהן לא השתנה במשך מאות שנים. העיר מופיעה גם ברשימה של אתרי מורשת העולמית של אונסק”ו, וזה הודות לעיר העתיקה ולכמה מאות מונומנטים היסטוריים.
אחד האירועים הגדולים ביותר לא רק בפולין אלא באירופה כולה הוא פסטיבל התיאטרון הבינלאומי השנתי “קונטקט”, המתקיים בסוף האביב בטורון.

 

אתרים היסטוריים של המחוז

התיירים אשר רוצים להכיר את מחוז Kujawsko-Pomorskie מוזמנים לצאת לדרך במסלול שושלת הפיאסטים. קודם כל אתם מוזמנים להגיע אל המקום, בו הופיעה השושלת הראשונה של מלכי פולין – שושלת פִּיאָסט. בעיר Kruszwica נמצא מגדל, שנקרא “מגדל העכברים”, עליו מסופר באגדה שנאכל בה מלך Popiel האגדי.
מסלול שושלת הפיאסטים יוביל אתכם לאחר מכן אל Strzelno, Znin ו- Wenecja . את הביקור במונומנטים ארכיטקטוניים של התקופה הרומנסקית אפשר להמשיך בשייט על אגם Goplo.

באתרים היסטוריים יפים ניתן לבקר גם בעריםLyubostrone, Yablonovy Pomorskie, Brodnica, Chełmno, Mogilno, Skępe, Chełmża, Wloclawek ובמקומות רבים אחרים.

ב- Grudziadz נשמרה תכנית פיתוח עירוני של ימי הביניים. ישנם בעיר אתרים היסטוריים רבים – החשוב ביניהם זו קבוצה של 26 אסמים, שנבנו במאות ה- 14 – 17 על הגדה הגבוהה של הוויסלה. כמו כן, ראויים לביקור גם הכנסייה הגותית ושברי חומות העיר מהמאה ה- 14.

ראוי לבקר גם בעיר בִּיסקוּפִּין, אשר נקראת, לעיתים קרובות “פומפיי הפולנית”. בעיר מתקיימים פסטיבלים ארכיאולוגיים, בהם מציגים את חיי היומיום של אותם זמנים רחוקים. בעיר פועל גם מוזיאון מעניין באוויר הפתוח.

טירות המחוז

zamek-golub-dobrzyn

אי אפשר לבוא לפולין ולא לבקר בטירות. הטירה השמורה והמפורסמת ביותר ממוקמת בעיר Golub-Dobrzyń. בטירה גותית זו מימי הביניים מארגנים תחרויות אבירים בעלות חשיבות בינלאומית. מאז שנת 1967 בטירה פועל מוזיאון המוקדש לאבירות ולהיסטוריה של האזור, כמו גם ספרייה, מסעדה ובית מלון קטן.
המקום השני החשוב ביותר בעיר Golub-Dobrzyń גם שייך לתקופה של ימי הביניים, וזו “כנסיית סנט קתרין”.

מומלץ לבקר גם בטירות Swiecie ו- Zamek w Wenecji,

הטירה הטבטונית בכפר Zamek Bierzgłowski גם נמצאת במצב טוב.
פארקים ושמורות טבע במחוז

על שטחו של המחוז Kujawsko-Pomorskie נמצאים מספר פארקי נוף ושמורות טבע. בחלקו הצפוני של המחוז מתפשט יער האורנים Bory Tucholskie. האזור הציורי הזה הוא גן עדן לתיירים האוהבים מסלולי טיולים רגליים, רכיבה על אופניים ושייט קיאקים.

במזרח המחוז ממוקם פארק נוף Górzno-Lidzbark – זהו מקום מאוד ציורי ונעים למנוחה. על גבולות הפארק ממוקם מספר רב של חוות המציעות נופש כפרי.

בשטח של אזור Brodnica נמצאים יותר מ- 100 אגמים המחוברים אחד עם השני. כאן ניתן לצאת לשייט קיאקים, לדוג ואפילו לשחות וליהנות ממזג אוויר נוח.

אתרי נופש רפואי במחוז

העושר הטבעי של המחוז הם מרבצי מלח. מעטים יודעים שבעומק, מתחת לפני השטח של המחוז – נמצא מאגר מי מלח תת קרקעי ענק. בתמיסות המלח שלו משתמשים מספר אתרי נופש, כאשר המפורסם שבהם הוא Ciechocinek.

באתרי נופש רפואי מקומיים מטפלים במחלות שונות, אך בעיקר במחלות של מערכת הנשימה ומערכת העצבים, כמו גם הפרעות מטבוליות, הפרעות במחזור דם, מחלות עור, הפרעות גינקולוגיות ועוד.
כך, המחוז Kujawsko-Pomorskie ישאיר אתכם עם טעם מתוק ומלוח – טעם של הדובשניות המפורסמות של טורון ושל אתרי ספא המלח!

 

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

מידע שימושי על פולין
בתי מלון וצימרים מומלצים בפולין
מסלולי טיול בפולין
השכרת רכב בפולין
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
IsraelRussia