בניין העירייה בזמושץ – Ratusz w Zamosciu

בניין העירייה בזמושץ (Zamosc) – הבניין הראשי של העיר, ממוקם בחלק הצפוני של השוק הגדול. בניין עירייה בנוי בסגנון אדריכלי הבארוקי עם מגדל של  52 מטרים ובעל מדרגות מפוארות עם שתי תוחלות – במרכז הרשויות העירוניות העיר, בניין זה הוא  גם אחת האטרקציות התיירותיות העיקריות.

הבנייה החלה בשנת 1591, וכבר באמצע המאה ה -17 נעשו השינויים הראשונים למראה של בניין העירייה. מגדל פינתי עוצב על ידי האדריכלים ג’ון ירושביץ וג’ון וולף Yarashevich John , John Wolf . פינות הבניין עוטרו בסגנון מנייריסטי, הופיע נישה בין החלונות בקומות לבין עליית הגג. הצד המערבי של בניין העירייה הופרד מהבית השכן, וכך בעצם הוקם רחוב משלו.
במחצית השנייה של המאה ה -18, חלו בבניין השינויים המשמעותיים . גרם מדרגות מפוארות בסגנון הבארוק נבנו בשנת 1770, בניין המגדל חודש, ושעון ענקי הוצב .
במהלך חלוקת פולין במחצית הראשונה של המאה ה -19בניין  העירייה הייתה בשימוש על ידי הצבא, לאחר מכן  שוכן כאן  בית סוהר ובית חולים. הבניין איבד מברק וחן שלו.

לאחר 1866  בניין העיריה  שוב הפך למקום מושבו של מועצת העיר, בית המשפט והמשטרה.  בתקופה שבין שתי מלחמות העולם היו  עבודות שחזור של האולמות, בראשות האדריכל תדיאוש זרמבה Tadeusz Zaremba,  שבמהלך עבודות  שוחזר המראה של בניין העירייה מהמאה ה -17.
נכון לעכשיו, בתוך בניין העירייה ממוקמת תחנת המשטרה  של העיר, כמו גם מרכז מידע לתיירים.  בחודשי הקיץ בצהרי היום ניתן לראות ולשמוע את נגן  החצוצרה אשר מנגן מהמרפסת  בבניין.

חשוב לציין כי הוא  מנגן  רק לשלוש הכיוונים  של העולם. יש אומרים, כי מייסד הטמן יאן זמויסקי –  Jan Zamoyski מאוד לא  אהב  את קרקוב, ולכן אסר לנגן לכיוונו.

כתובת:
Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość, Poland

עוד על זאמושץ’ ועל הסביבה :

בית הכנסת בזמושץ – Zamość

synagoge-zamosc-smבית הכנסת בזמושץ    Dawna Synagoga - זהו אחד מבתי הכנסת ביותר שהשתמרה היטב בפולין.בית הכנסה, שעשוי בסגנון הרנסנס מאוחר. היסטוריה, כתובת, מפות
קראו עוד

רוטונדה (Rotonda ) בזאמושץ’

 Rotonda-2-smהרוטונדה בזאמושץ' - מבנה ביצורים, אשר נבנה ב 1831 לא רחוק ממרכז העיר. אנדרטה זאת  הוקמה לזכר האנשים שנהרגו בידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.
קראו עוד

ארמון זמויסקי בזאמושץ’

The Zamoyski Palaceארמון זמויסקי בזאמושץ' - ממוקם בחלק המערבי של העיר העתיקה Zamość. הארמון נבנה עבור המייסד של העיר ההאטמאן  יאן זמויסקי, זהו בניין הראשון  בעיר  לאחר יצירתו.
קראו עוד

אזור שוק גדול בזמושץ’

Zamoscהאזור  שוק הגדול - הלב והנשמה של העיירה הפולנית זמושץ Zamość, אחד האזורים היפים ביותר של המאה ה -16 באירופה. היסטוריה, תמונות,מפה
קראו עוד

מרכזי קניות בזמושץ’

כתבה על קניות בזמושץ'מרכזי קניות בזמושץ' - כתבה,כתובות,שעות עבודה. קניות בזמושץ'- כל מה שרציתם לדעת.רשימה של חנויות בעיר,תאור קצר של כל מרכז ומרכז, רשימה של חנויות
קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This