סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עבריתהשכרת רכב בפולין, נהיגה וטיפים

פורסם גם בקבוצות פייסבוק שונות

שלום לכולם,

תודה לדניאלה שנותנת לי במה לכתוב ותודה לקבוצה תומכת ומעניינת. כפי שאתם מכירים, אני סוכן ונציג של חברת EXPRESS ושל חברת KAIZEN RENT בישראל. שני החברות האלו פולניות מקומיות, גדולות ומשרתות אלפי לקוחות כל חודש.

לאחרונה, לקראת עונת אביב-קיץ קיבלתי מאות מיילים עם הזמנות ובקשות להצעות מחיר וכמובן- שאלות רבות. לכן, אני מנצל את הבמה של הקבוצה ורוצה לענות למספר שאלות חוזרות במכתבכם :

 • מה זה הביטוח SCDW ? מה הוא כולל ? – תשובה פשוטה – זה ביטוח מקיף עם ביטול השתתפות עצמית. הכי רחב מבחינת הביטוח, כאשר אתם פטורים מלשלם דמי השתתפות עצמית.
 • שמשות? צמיגים? מראות? – שאלה מורכבת מאוד.. הכול טוב ויפה על הנייר או באתר שמפתה אתכם, אבל בפועל זה נושא “אפור” בכל החברות להשכרת רכב. אם יש נזק כתוצאה מתאונה – ברור שאתם מכוסים. אם זה אבן שעף לשמשה וסדק אותה – ברוב המקרים אתם מכוסים. עליתם על מדרכה, עליתם על מסמר, שכחתם מפתחות בפנים ופרצתם דרך החלון- יש לנו בעיה.. פאנצ’רים מתקנים לבד , שמשות לא שוברים ונוהגים בזהירות…
 • הבדל בין “החזר השתתפות” ל”ביטול השתתפות” – הבדל עצום. בהרבה מקרים חברות השכרה מקטינים סכום עבור השכרה ו”משלימים” לעצמם אחר כך על סכום הפיקדון. ואין לכם מה לעשות עם זה שום דבר. רק היום לקוח שיתף לי כתב התחייבות של חברה ( לא נזכיר את שמה) ויש שם סעיפים מעניינים , כמו למשל :

…. במידה ונהג נהג ברשלנות ולא ציית לחוקי התנועה…. ( לא יוחזר פיקדון)

…. במקרה של נזקי טבע לרבות רעידת אדמה………..( לא יוחזר פיקדון)

בקיצור, אם שפשפתם טמבון של רכב לפניכם ברמזור  ( ז”א לא צייתם לחוק של שמירת מרחק) – תשלום עבור תיקונים – על חשבונכם..

שימו לב טוב-טוב אם אתם בוחרים באופציה של “החזר השתתפות” או שתהיו מוכנים להפתעות. אני בעצמי חכם גדול רק לאחר שנעקצתי מספר פעמים בחברות ידועות שונות.

כתבה על למה ומתי יכולים להשתמש בדמי פיקדון שלכם

 • חברים – דגם רכב לפעמים מאוד חשוב. מעט מאוד חברות מתחייבות על דגם ספציפי ( ולא משנה מה יהיה על התמונה במסך). תמיד לבדוק את כל הרכבים בקבוצה או לבקש התחייבות מפורשת על דגם רכב שאתם מעוניינים. שלא יהיה מילה “OR SIMILAR ” או משהו בסגנון…
 • רכב ללא הגבלת ק”מ ? – כן, רכבים ללא הגבלת ק”מ. רק חברות קטנות מקומיות, בדרך כלל משתמשות בטריקים של הגבלת ק”מ כדי שבהחזרה להרוויח עוד קצת
 • מצחיק, אבל מספר חברות מבקשות לקבל בחזרה רכב אחרי שטיפה. גם בפנים וגם בחוץ. למי שלא ידע ( ולנו זה נשמע מאוד מוזר) – משלם בין 100-250 זלוטי . בהרבה מקרים מקבלים את הרכב מבלי להגיד לכם מילה ובסוף אתם מגלים חיוב בכרטיס….
 • מדיניות הדלק ? – מקבלים מלא-מחזירים מלא
 • כשבוחרים חברה תוודאו גם שיש להם מוקד טלפוני בשפה אנגלית ! זה חשוב, מכוון שמספר חברות שמתחרות על הלקוח ישראלי לא מחזיקות שירות לקוחות באנגלית….
 • חציית גבול למדינות EU . שאלה ששואלים אותי הרבה.. חברים, תקפידו לידע את החברה \ סוכן בזה שאתם מעוניינים לצאת מחוץ לגבולות פולין. אפילו לדקה.. ברכבים ישנו מכשיר איתורן והם יודעים בדיוק כשיצאתם החוצה. חבל לשלם קנס על אי דווח. עלויות של תוספת ביטוח יציאה מחוץ לפולין, אצלי לפחות הם 50 \ 200 זלוטי חד פעמי לרכב. זה לא פוטר מלרכוש במעבר לחלק מהמדינות שדורשות את זה מדבקה
 • מה אני עושה אם קראה משהו לרכב כשאני מחוץ לפולין ? ראשית כל, להתקשר למוקד. אם תקלה רצינית, אז ידאגו להחליף את הרכב. אם תקלה לא רצינית – יש מצב שיבקשו לגשת למוסך לייד ולסלק בעיה. אפשר להיות צודקים ( !! מה ! שהם יבואו ויתקנו ! אני לא פותח מכסה מנוע) ואז ישנו סיכוי שחברה תטפל בבעיה, אבל זה אקח פי 5 יותר זמן ובינתיים אתם מפסידים את הטיול . אפשר להיות חכמים – לגשת למוסך ולצאת ממנו תוך דקות. בדרך כלל אנו מבקשים את זה במקרים בהם צריך לאפס מחשב הרכב, להחליף נורה או מצבר. הגב, זמן טיפול בתקלות – בכל החברות הוא עד 24 שעות

 • מכשיר GPS ? אם להיות אמתי ? לי, כסוכן ,זה מאוד משתלם למכור אותו, אבל מה הטעם ? פקקים ודווחי תנועה הוא לא מראה , בדרך כלל גם העלות שלו די גבוהה. חברים, -או חבילת גלישה מהארץ או סים מקומי ב 9 זלוטי ויש לכם גוגל מאפס ווייז. רק לא לשכוח כבל וחיבור לרכב..
 • מסמכים ומפתחות של הרכב . מסמכים לא משאירים בתוך המכונית. אובדן מסמכים =בעייה

ולסוף , עוד משהו – נהיגה בפולין לא מסובכת, אבל שימו לב למספר תמרורים מאוד חשובים !!!

תמרורתמרור 1

תמרור של דרך ראשי ותמרורים של דרך ראשית משתלבת עם דרך משנית

אין מה לעשות, אני לצדכם גם כשיש בעיות ולכן כבר צברתי לא מעט ( לצערי) סיפורי אמת וזה למשל תמרור שהשאיר לא מעט שריטוט ודלתות עקומות …..

שימו גם לב , שבהרבה מצתים בפולין ( ובכלל באירופה) פנייה שמולה באור ירוק של הרמזור מחייבת מתן זכות קדימה לרכבים שבאים ממול. זה ממש “לא” ! שלרכבים שבאים ממול יהיה אור אדום ( לפעמים, אבל זה ממש לפעמים). לכן, גם לא להידחף לצומת לא פנוי. לפעמים פנייה שמולה זה רמזור אחד=רכב אחד….

ומשהו לסוף….

חברים, אני מקבל המון פניות ורק למעט מאוד פניות אני יכול לענות תשובה מלאה וברורה. למה ? מכוון כששולחים בקשה להצעת מחיר שוכחים לרשום פרטים מלאים של ההשכרה. או רושמים בלי שעות לקבלה או להחזרה של רכב, או שוכחים לציין שמתכוונים לצאת מגבולות פולין… בבקשה, עבודה תהיה הרבה יותר קלה ואתם תקבלו תשובות הרבה יותר מהר והרבה יותר מדויק אם תשקיעו עוד דקה נוספת ותנסחו את בקשתכם בצורה מלאה…

הגב, אני גם לא יודע לקרואה מחשבות, לכן לא יכול לדעת על אזה רכב אתם חושבים ועם איזה תיבת הילוכים…

בבקשה, אני אוהב כשטלפון מצלצל, אבל הרבה יותר נוח ומסודר לעבוד מול מיילים ולא מול הודעות וואטס אפ או מסרונים בפייסבוק.. גם אתם לא מקבלית תשובה מפורטת וגם אני מתבלגן ולא מוצא אחר כך שום מידה..

אני תמיד זמין גם לטלפונים וגם להודעות, אבל מעדיף להתחיל היכרות מהמייל 😊

מיילים : idan.caliber@gmail.com , info@trip2poland.co.il

טלפון : 533100636 48 + ( גם הודעות וואטס אפ \ וויבר )

IsraelRussia