מוזיאון חללי זמויסקי (Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny) – הרוטונדה

הרוטונדה* – מבנה ביצורים, אשר נבנה ב 1831 לא רחוק ממרכז העיר. אנדרטה זאת  הוקמה לזכר האנשים שנהרגו בידי הנאצים במלחמת העולם השנייה. המוזיאון  של חלל זמויסקי נוסד בשנת 1947.
רוטונדה משמש כמבנה הגנתי, בעל קוטר של 54 מטר בקוטר של החצר הפנימית -34 מטרים. גובה הקירות לבנים החיצוניים של רוטונדה הוא 10 מטרים. לפני מלחמת העולם השנייה הרוטונדה  שישמשה כבונקר תחמושת.
לאחר תחילת מלחמת העולם השנייה, הגרמנים פתחו את הרוטונדה כמחנה הזמני של שבויים, אלה שהשתתפו בתנגדות הפרטיזנית.
בשנת 1940, רוטונדה הפך למקום של רצח המוני, שבו האינטליגנציה הפולנית נהרגה על בסיס יומי.

בשנת 1943, הרוטונדה הכילה כ -40,000 אנשים, 8,000 מהם נהרגו. האסירים נורו בחצר, שם יש כיום לוח זיכרון: “במקום זה, פושעי הנאצים הועלו על מוקד האש את שרידי קורבנות, שבויי הרוטונדה.” תאי כלא פתוחים למבקרים, חלקם הוא אקספוזיצית מוזיאון. כאן מוצגים תמונות ומסמכים המתייחסים לתקופה של הכיבוש הנאצי.
משני צידי הכביש המוביל אל רוטונדה, קבורים הקורבנות  של מלחמת העולם השנייה, הועברו לכאן  קברי אחים שונים: החיילים, הפרטיזנים, יהודים וקורבנות הדיכוי הסטליניסטי. כאן יש גם בית הקברות של קורבנות רוטונדה.  סה”כ ברוטונדה קבורים  שרידי 45,482 קורבנות.

*רוטונדה  באיטלקית: Rotonda הוא מבנה אדריכלי, או חלק ממבנה, הבנוי בצורה של גליל. מבני רוטונדה מתאפיינים בסימטריה כללית לכל הכיוונים ובתכנון מרכזני המציב את מרכז חלל הרוטונדה כמקום החשוב ביותר

כתובת:
Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny Rotunda
Droga Męczenników Rotundy
22-400 Zamość
Poland

עוד על זאמושץ’ ועל הסביבה :

לא נמצאו תוצאות

העמוד שביקשתם לא נמצא. נסו להגדיר טוב יותר את החיפוש, או השתמשו בניווט למעלה כדי למצוא את הפוסט המבוקש.

IsraelRussia