מסלול “אוניברסאלי” שמקיף את קראקוב-פראג-בראטיסלבה ווינה. 3 ערי הבירה האירופאיות

לעיונכם סקיצה למסלול פופולארי ולא מעייף שמקיף את 3 ערי הבירה של המדינות האירופאיות מבלי לבלות שעות על הכבישים. מאוד מתאים לסופ”שים ארוכים ולביקורי בזק. רכב צמוד או מדריך עם רכב – הכרחי.

לא במקרה סימנתי את כווני הנסיעה בחץ דו צדדי. כי במסלול הזה לא כל כך משנה היכן אתם מתחילים – זה היתרון של מסלול מעגלי.

זה כבר “רץ” אצלי מספר פעמים ואני תמיד מתחיל בקראקוב ומסיים בקראקוב, אבל זה לא אומר שלמשל, לא ניתן להתחיל בקראקוב ולסיים בווינה.

יום 1

מתעוררים בקראקוב ומתחילים בנהיגה לוורוצלב. לא יותר מ-3 שעות נהיגה על כביש מהיר. מגיעים לוורוצלב בשעות הצהריים המוקדמות ועושים סיור כייפי בעיר. קצת תמונות ואתרים מומלצים לביקור ניתן למצוא אצלי באתר הסיורים.

לינה בורוצלב

יום 2

מתחילים בנסיעה מוורוצלב לפראג ומגיעים לעיר הבירה בסביבות 12:00 בצהריים. אני אישית לא אוהב להסתובב בעיר עם רכב, כך שבדרך כלל אנו חונים ליד המלון ומתניידים בתחבורה ציבורים (שהיא מצוינת) . 6-7 שעות של סיור מספק את התאבון של “טעימת” פראג. מסיימים באחץ המסעדות בעיר.

לינה בפראג

יום 3

עוזבים את פראג בבוקר ונוסעים לכיוון וינה. גם כאן זמן הנסיעה לא עולה על שעתיים וחצי-3 שעות ועוד רעננים מגיעים כבר לאוסטריה.

אור היום מאפשר לנו לעשות סיור היכרות ולגימה של וינה. אם אתם אוהבי חליפות ערב, עניבות ושמלות יפות והמוזיקה הקלאסית לא זרה בשבילכם – בערב קונצרט באופרה.

יום 4

נפרדים מוינה ולאחר נסיעה קצרה מגיעים לבראטיסלבה. עיר הבירה של סלובקיה לא גדולה ומאוד “ביתית”. כדי לעבור בכל פינה בעיר העתיקה בהחלט מספיק שעתיים. תוסיפו עוד שעה לתכנון אם רוצים להגיע לטירה שמעל העיר.

אחרי שסיימנו את בראטיסלבה – מתיישבים נוח ברכב ונוסעים לקראקוב. הנסיעה עוברת דרך הרי הטאטרה ואם יש לכם זמן – מומלץ לעצור בזאקופנה, כדי לדלל את הנופים האורבניים באוויר וטבע.

 

כך או כך – 4-5 ימים זה המינימום שנדרש לטובת המסלול. שימו לב ואל תפספסו לשלם מראש עבור שימוש בכבישי אגרה במדינות האלו. גם בצ’כיה, גם בסלובקיה וגם באוסטריה זה חובה והקנסות על אי תשלום הם גבוהים.

חברים, ברור שיש מישהו שיגיד שאין טעם בריצה בין מקום למקום וביקור בכל כך הרבה מקומות בזמן קצר והוא בהחלט יהיה צודק מבחינתו. בכל אחת מהערים האלו יש מקום להתעכב לפחות לכמה ימים טובים, אבל תסכימו שלפעמים זו לא המטרה.

אם רוצים טעימות מעניינות מבלי להיכנס לעומק הנושא – המסלול הזה יכול להתאים לכם כמו כפפה ליד. וכמובן – גם אני אשמח לקחת בו חלק 😊

השכרת רכב בפולין

עמותת מדריכי פולין

טיולים וסיורים בפולין עם מדריך בעברית

 

IsraelRussia