השכרת רכב בפולין

טירת Ketrzyn

 

טירת Ketrzyn

 

העיר Ketrzyn ממוקמת בחלק הצפון-מזרחי של פולין, במחוז Warmińsko-Mazurskie. פעם, במקום הזה התמקם יישוב פרוסי קדום בשם Bartow. במקור, היו כאן מבני עץ בעלי פונקציה הגנתית. ביצורים אלו נבנו על ידי הצלבנים במקום ביצורים פרוסיים על גדות הנהר Guber בשנת 1329.

לאחר זמן קצר בתקופה שבין השנים 1360 – 1370, מבני העץ הוחלפו בביצורי אבן. מקום זה היה עבור הצלבנים נקודת הבסיס לפשיטות לתוך ליטא.

טירת Ketrzyn 1

במקביל עם בניית הטירה התקיימה גם בנייתה של העיר סביבה. כך החלו לבנות את הטירה בצורה של ריבוע, ובמהלך בנייתה השתמשו בלבנים. הטירה במקור הייתה בעלת 3 אגפים, כאשר במקום האגף הרביעי, בצד המערבי – הייתה חומת הגנה עם שער. התכונה המיוחדת של הטירה הייתה העדר של מגדלי הגנה.

הבנייה מחדש הראשונה של הטירה התקיימה בשנים 1528 – 1529, ולאחר מכן בין השנים 1559 – 1566, כאשר בשנת 1622 באמצע החצר נוצר מגדל קטן בצורת גליל. במחצית הראשונה של המאה ה- 15, העיר הייתה שייכת לאיחוד אשר נלחם נגד הצלבנים.

טירת Ketrzyn 2

במאה ה- 17 הטירה נהרסה. במהלך השיקום של הטירה הקטינו את האגף הצפוני באופן משמעותי, אך למרות זאת, האגף הצפוני נשאר האגף הגבוה ביותר של הטירה.

עבודות משמעותיות של שחזור הטירה התקיימו לפני מלחמת העולם השנייה, וכל זה לשם ההסתגלות של הטירה לצרכי משרדים ודירות. כתוצאה מעבודות אלו הוגדלו פתחי החלונות.

במהלך מלחמת העולם השנייה, שריפה שפרצה השמידה את כל חלקי העץ של הטירה. בנוסף נהרסו כמה חלקים של קירות.

בין השנים 1962 — 1967 הטירה שוקמה, והיום ממוקמים בה מוזיאון, מרכז תרבות וספרייה. ליד הטירה ממוקמת הכנסייה הגותית של Jerzego הקדוש, שנבנתה במאה ה- 14. בהתחלה, הכנסייה הזו גם שימשה כמבנה הגנתי.

שעות עבודה, מפת הגעה ומחיר כניסה לטירה – אפשר לבדוק באתר רשמי – muzeum.ketrzyn.pl

IsraelRussia