סיורים בקרקוב עם מדריך דובר עברית
סיורים בורשה עם מדריך דובר עברית
טיולים בפולין בליווי נהג-מדריך דובר עבריתLidzbark Warminski

טירת Elbląg

Olsztyn

Ryn

Ketrzyn

Wolfsschanze

Frombork

מחוז Warminsko-Mazurskie בפולין

 

מחוז Warminsko-Mazurskie ממוקם בצפון-מזרח פולין, והוא אחד המחוזות האטרקטיבים ביותר עבור התיירים. המחוז הוא הרביעי בגודלו במדינה, וחיים בו כ- 1.4 מיליון בני אדם. 30 אחוז של המחוז זה יערות, וב- 6 אחוזים נוספים תופסים אגמים ונהרות. במחוז Warminsko-Mazurskie החלה להתפתח תעשיית ייצור מוצרי מזון נקיים מבחינה אקולוגית, ולזה תורמת חקלאות המתפתחת במהירות.

טבע המחוז

ארץ אלף האגמים

למחוז זה יש שמות נוספים: “הריאות הירוקות של פולין” בשל היערות הרבים, ו- “ארץ אלף האגמים” בשל 3000 אגמים השייכים לכמה מערכות מים. חלק מהאגמים מחוברים על ידי נהרות ותעלות, והדבר תורם ליצירת קילומטרים רבים של מסלולי מים. האגמים הגדולים ביותר הם Śniardwy ו- Mamry.

באזור האגמים המזוריים נמצאת תשתית תיירותית מצוינת עם בסיסי מים מצוידים עבור שייט קיאקים, אתרי קמפינג רבים ומלונות ברמות שונות.

ההצעה התיירותית של המחוז כוללת מסלולי אופנים, הליכה וקיאקים רבים, בית ספר לשייט וגלישה, מזחים, אורוות רכיבה על סוסים, אטרקציות היסטוריות ומקומות בידור.

Warminsko-Mazurskie  זה מקום נהדר לחוש את הרוגע של בריחה מהשגרה היומית. באזור מחכים לכם מספר רב של בתי נופש ומקומות של תיירות כפרית.

 

אטרקציות המחוז

 

ההיסטוריה המורכבת של האזור הזה, אשר במשך זמן רב היה שייך למסדר הטבטוני של פרוסיה – משתקפת בארכיטקטורה של האזור. המחוז מציג מגוון של מבנים גותיים יוקרתיים וטירות טבטוניות מדהימות.

Lidzbark Warminski – היא טירת אבירים בה היום ממוקם סניף של מוזיאון Warmiński. כאן תוכלו לראות אוסף עשיר של דברים מימי הביניים, כמו גם ציורים של האמנות הפולנית העכשווית.

טירת Elbląg – עד היום נשמר כאן מגדל כניסה וחלקים מסוימים של קירות הטירה.

אם בא לכם ללכת דרך מבוכים או לעלות לפלטפורמת המצפה – אתם מוזמנים לבקר בטירת Niedzica מהמאה ה- 14.

Zamek w Olsztynie – היא טירת הבישופות של ורמיה ב- Olsztyn, הממוקמת על נהר. הטירה נבנתה במאה ה- 14 בסגנון גותי, והיום נמצא בה המוזיאון של המחוז.

Hotel Zamek Ryn

טירת Ryn – טירת המסדר הטבטוני, שבשנות המלחמה שימשה את הגרמנים בתור כלא. בשנת 1942 הוקם כאן מחנה עבור הבלגים, הצ’כים, הצרפתים והנורבגים. בתחילת שנות האלפיים, טירת האבירים נמכרה לבעלים פרטיים, אשר פתחו בה בית מלון ומרכז כנסים.

אטרקציה נוספת של המחוז נמצאת מתחת לעיר Ketrzyn. בשדה גדול המוקף ביער מדהים עומד בית המקדש Swieta Lipka. הקתדרלה שנבנתה במאות ה-17 — 18 היא יצירת מופת של אדריכלות הכנסייה בסגנון הבארוק ומוקד עלייה לרגל ופולחן דתי.

Ketrzyn

מי שהיסטוריה של ימי הביניים מושכת אותו, יהיה מעוניין לבקר בשדה גרונוולד, שם לפני 600 שנה התרחש הקרב הגדול ביותר של ימי הביניים. לזכר האירוע הזה, כבר במשך שנים רבות מגיעים לשדות אלו אחוות האבירים מכל רחבי אירופה כדי להשתתף בשחזור של האירוע ההיסטורי הזה.

Wolfsschanze

גם ההיסטוריה בת זמננו הותירה עקבות בנוף של המחוז: ביער שמסביב ל- Gierloz נמצאות הריסות של המפקדה של היטלר מאז מלחמת העולם השנייה. Wolfsschanze – הייתה המפקדה הראשית בה היטלר בילה 800 ימים במהלך המלחמה ושם התרחש ניסיון ההתנקשות בחייו.

 

ערי המחוז

 

Olsztyn – היא העיר הגדולה ביותר במחוז הן מבחינת האוכלוסייה והן מבחינת השטח. תשומת לב מיוחדת של תיירים נמשכת אל הטירה, בה בשנים 1516 – 1521 התגורר ועבד ניקולאוס קופרניקוס. על אחת הקירות של הטירה נשמרה חתימתו של קופרניקוס.

OLSZTYN, POLAND - AUGUST 21, 2015: Medieval houses of Olsztyn in center of Olsztyn old town

מקום מעניין נוסף עבור התיירים זו העיר העתיקה עם שערי העיר הגבוהים המפרידים בינה לבין העיר המודרנית. בעיר העתיקה ניתן למצוא בתים רבים השייכים למאות ה- 17 ו- 18.

סיבה נוספת לבקר בעיר Olsztyn – זה אגמים מדהימים הממוקמים סביב העיר. היערות היפים, המים הנקיים והאוויר הצח מושכים לכאן אוהדים רבים של תיירות אקולוגית.

עיר Frombork הממוקמת בלגונה היא מקום שבו ניקולאוס קופרניקוס חי וכתב את יצירתו החשובה ביותר “על תנועתם של גרמי השמים”. בנוסף נמצא כאן מתחם מבוצר ענק של קתדרלה, כאשר באחד המגדלים שלו מובנית “מטוטלת פוקו” (מכשיר המאפשר תצפית ויזואלית של תנועת כדור הארץ סביב צירו) וגם פלנטריום.

בכל שנה בחודש אוגוסט עוברים בעיר פסטיבלים בינלאומיים של מוסיקת עוגב.

בנוסף, העיר היא מרכז של ספורט מים.

בעיר Elblag תמצאו נמל ימי ומרינה לסירות של תיירים. כמו כן באגם הנמצא ליד העיר ממוקמת שמורת הציפורים הגדולה ביותר בפולין. כדאי לבקר גם בתעלת Elblag הייחודית, המחברת את העיר Elbląg ו- Ostróda. נכון להיום – זה מונומנט היסטורי הידרוגרפי שמושך אליו תיירים רבים.

Elblag

Stańczyki, שנמצאת על גבול המדינה בהחלט שווה ביקור בגשרי הרכבת היפים הנמצאים בה!

בעיר Ketrzyn נשמרו מונומנטים רבים ואטרקציות אחרות המושכות לכאן מבקרים ותיירים. בעיר תמצאו טירה גותית בה ממוקמת הספרייה העירונית. כמו כן הטירה מארחת מגוון של אירועי תרבות וקונצרטים. בנוסף, בעיר נמצאים מספר מונומנטים דתיים.

בואו לבקר במחוז Warminsko-Mazurskie אשר מציג את ההיסטוריה של ימי הביניים יחד ההיסטוריה של המאה האחרונה וכל זה על רקע של אוצרות טבע מדהימות!

 

עוד באיזור :

 

סיור מאורגן לצפון פולין

חבילת סיורים במסלול מיטב האתרים בצפון פולין

חבילת סיורים במסלול מיטב האתרים בצפון פולין # סיורים בצפון פולין, # גדנסק , # סיורי איכות בעברית, # אגמים ...
בית הכנסת בBarczewo (8)

בית הכנסת בבוצ’בו

בית הכנסת בבוצ'בו ( Barczewo) במהלך אחד הסיורים באיזור במחוז ורמיה-מזוריה (אחד מ-16 מחוזות פולין) השוכן בצפון מזרח המדינה וגובל ...
חבילת-נופש-במאזורי

חבילת הנופש באגמים המזורים

חבילת נופש לפולין - לאגמים המזוריים- הכול כלול# אגמים המזוריים , # טיולי טבע , # חבילת נופש אקטיבי , ...
גיזיצקו (Giżycko)

גיזיצקו (Giżycko)

גיזיצקו (Giżycko) - פולין גיזיצקו היא עיירה בחלק הצפון-מזרחי של פולין. במאה ה-13 האדמות המקומיות היו חלק של המדינה מסדר ...
The old riuns of The Reszel teutonic castle in Warmia

טירת Reszel

טירת Reszel טירת Reszel היא בניין מרשים הבנוי מאבן אדומה ולבנים אדומות, בעל מגדל עגול גבוה ומגדל נוסף. הכניסה הראשית ...
lidzbark warmiński

Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński Lidzbark Warmiński, שנקראה בעבר Heilsberg – היא עיר פולנית שנוסדה בשנת 1240 על גדות הנהר Lyna. בעיר חיים ...
טירת Ketrzyn

טירת Ketrzyn

טירת Ketrzyn העיר Ketrzyn ממוקמת בחלק הצפון-מזרחי של פולין, במחוז Warmińsko-Mazurskie. פעם, במקום הזה התמקם יישוב פרוסי קדום בשם Bartow ...

 

 

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

IsraelRussia