Zielona Góra

Łagów

Puszcza

Puszcza Notecka

Gorzów Wielkopolski

Żagań

Lagow

Kożuchów

מחוז Lubuskie

 

מחוז Lubuskie – זה אחד המחוזות הקטנים ביותר של פולין. הוא ממוקם באזור המזרחי של המדינה, ובשטחו חיים קצת יותר ממיליון בני אדם. המיקום שלו מאוד נוח – הוא נמצא בצומת של נתיבי נסיעה בינלאומיים הראשיים המחברים את מזרח ומערב אירופה.

בצפון-מזרח הוא גובל עם בלארוס ובדרום-מזרח עם אוקראינה. במערב, המחוז גובל עם גרמניה ועם מחוז Mazowieckie, בגבולו הצפוני נמצא המחוז Podlaskie, במזרח הוא גובל עם מחוז Wielkopolskie ובדרום עם Dolnoslaskie.
אחד המאפיינים הבולטים של המחוז הזה טמון בשמו. העובדה היא שהמחוז נקרא כך על שם עיר Lubusz (Lebus), השייכת כעת לגרמניה. אדמות המחוז הנוכחי עד לא מזמן יחסית, היו שייכות למדינה שכנה. לאחר מלחמת העולם השנייה, האזור חולק בין פולין וגרמניה, וכך העיר הזו הפכה להיות גרמנית, אך שמו של המחוז נשאר.

במחוז מתקיימות שתי חגיגות גדולות כל שנה, והן סימן היכר של המחוז Lubuskie: “קיץ הסרטים” בעיר Łagów וחג קטיף הענבים ב- Zielona Gora.

טבע המחוז

מחוז Lubuskie יכול להיקרא “אזור היערות והאגמים“. יש כאן תנאים מצוינים עבור נופש תיירותי. אוהבים במיוחד לבוא לכאן ציידים, דייגים וחובבי ספורט מים.

היערות הגדולים ביותר בפולין ממוקמים באזור זה – שטח היערות מכסה כאן כמעט חצי מהמחוז.

ארבעה היערות הגדולים הנמצאים כאן: Puszcza Drawska, Puszcza Notecka, Puszcza Gorzowska ו- Puszcza Lubuska, וכן שני יערות מחטניים גדולים: Bory Dolnośląskie ו- Bory Zielonogórskie..

על שטחו של המחוז נמצא גם חלק גדול של הפארק הלאומי Drawieński Park Narodowy.

כמו כן, במחוז יש שפע של פארקים מטופחים ושמורות טבע – סך הכל כ- 60. ביניהם כדאי מאוד לבקר בשמורת הצפרות הגדולה ב- Słońsk. כמו כן, בצד המערבי של העיר Skwierzyna ממוקמות דיונות נהר נדירות. אטרקציה נוספת המחכה לתיירים – שמורה Nietoperek, ובה מעבירים את החורף כל שנה כ- 30,000 עטלפים.

מצפון ל- Zielona Góra, ליד Miedzyrzecz, במערכת הביצורים התת קרקעית הגדולה ביותר באירופה אפשר לראות אלפי בונקרים גרמניים. מחברת ביניהם מערכת שלמה של מנהרות. במסדרונות תת קרקעיים האלו שוהים בחורף אלפי עטלפים. נכון להיום, מערכת המנהרות תת-קרקעיות הפכה למסלולי תיירותי מעניין.

אטרקציה תיירותית נוספת יוצאת דופן היא ספארי החיות הפרטי היחיד בפולין, הנמצא ב- Swierkocin. על שטח של עשרים דונם חיים בעלי חיים מאפריקה, מונגוליה, הודו ודרום אמריקה. ניתן לראות אותם תוך נסיעה ברכב פרטי או באוטובוס.

במחוז תמצאו יותר מ- 700 אגמים טהורים. כאן זורמים  גם נהרות גדולים: Odra ו- Warta. בנוסף, בשטחו של המחוז ממוקמים Wyżyna Lubelska ו- Kotlina Sandomierska.
ערי המחוז

במחוז Lubuskie תמצאו שתי ערים מרכזיות: הרשות המחוקקת של המחוז נמצאת בעיר Zielona Góra, ובעיר Gorzów Wielkopolski נמצאת ההנהלה של המחוז.

Zelyona-Gura sm1Zielona Góra עד מלחמת העולם השנייה הייתה עיר גרמנית. בכל ספטמבר, במשך שבוע מארגנים בעיר מגוון מצגות ועוברות בה פעילויות ספורטיביות ומסחריות שונות. ליד העיר נמצא סקאנסן מבנים עממיים מקומיים ומגדל יין.

 

 

Gorzów WielkopolskiGorzów Wielkopolski נוסד באמצע המאה ה- 13. המונומנט העתיק ביותר של העיר הוא הקתדרלה הגותית. נשמרו גם שברים של חומות העיר והאסם של המאה ה- 18.החיים בעיר הם עוצמתיים ומעניינים, ועל כך מעידות הפעילויות השונות העוברות בה – למשל, בכל שנה בתחילת אוקטובר מארגנים בעיר חגיגות לכבוד הבציר. ראוי להזכיר גם שלא כל כך מזמן נפתחה בעיר האנדרטה היחידה מסוגה בפולין – אנדרטה למחוסר בית.

 

טירות, ארמונות ואטרקציות אחרות של המחוז

בין הגבעות הציוריות והאגמים הצלולים של המחוז נמצאים מקומות מעניינים ומקסימים רבים.

האנדרטה ההיסטורית החשובה במחוז – זה ארמון מימי הביניים בעיר Żagań, שנבנה בסגנון הבארוק. כל המבנה פשוט צועק בגימורים שלו על עושר ויוקרה יוצאת דופן. בארמון תוכלו לראות מוצגים מעניינים רבים. גם מיקום הארמון הוא מושלם – הוא ממוקם על גבעה, והגישה אליו היא משני הצדדים.בעיר שווה לבקר גם במתחם המנזר, שהוקם במאה ה- 14.

אחד המקומות המפורסמים ביותר זה Lagow. אתם יכולים ליהנות ממראות האזור אם תטפסו על מגדל תצפית  של Zamek Joannitów – טירה שנבנתה במאה ה- 14. בטירה פועל גם בית מלון.

אזור Lagow יכול להיחשב כמרכז נופש של המחוז, כי הוא נמצא בין שני אגמים, שעל גדותיהם נמצאות כמה חוות מעולות של נופש כפרי. באמפיתיאטרון הממוקם על חופו של האגם, כל שנה מארגנים צפייה בסרטים פולנים.

Lubniewice הנמצאת על שפת האגם – היא עיירה קטנה ופופולרית מאוד בין התיירים שמחפשים נופש אקטיבי. אטרקציות מקומיות כוללות את טירת הרנסנס, את הכנסיה הגותית מהמאה ה- 15, את הטירה העתיקה הנמצאת בפארק נוף וחוות סוסים בה מארגנים נופש מדהים באוכף.

בעיר Kożuchów הנמצאת בחלק הדרומי של המחוז, ממוקמת טירה שם נמצאת אחוות האבירים. בקיץ אפשר לראות בטירה טורנירים בסיף והיאבקות.

מבצר עתיק מימי הביניים – מהמאה ה- 14 נמצא ב- Ośno Lubuskie. כאן תוכלו למצוא גם מונומנטים ארכיטקטוניים אחרים, שנבנו בתקופת הרנסנס והבארוק.

למרות גודלו הקטן של מחוז Lubuskie – יש לו הרבה מה להציע. אם התעייפתם מחיי העיר הסוערים ואתם חולמים על נופש כפרי – זה מקום מושלם עבורכם!

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

מידע שימושי על פולין
בתי מלון וצימרים מומלצים בפולין
מסלולי טיול בפולין
השכרת רכב בפולין
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
IsraelRussia