Zlotoryja

Bolków Castle

Wroclaw

Świdnica

Jelenia Góra

Jawor

 

שלזיה התחתית (Dolnoslaskie)

 

שלזיה התחתית ממוקמת בדרום מערב פולין, לאורך הנהר Oder. המחוז גובל מדרום עם צ’כיה, ובצד המערבי – עם גרמניה. החלק הדרומי של האזור מוקף ברכסי הרים, כאשר הכי יפה וגבוה מביניהם זה Karkonosze.

לאורך ההיסטוריה הסוערת שלו, המחוז הושפע במידה רבה על ידי התרבות של מדינות שכנות. הוא עבר “מיד ליד” שוב ושוב: מפולין לצ’כיה, אז לאוסטריה ולבסוף לפרוסיה, עד שסוף סוף אחרי מלחמת העולם השנייה הפך לחלק ממדינה פולנית.

מחוז השלזיה התחתית מתפתח כלכלית באופן מהיר, ולא רק. בשל מיקומו הגיאוגרפי, התעשייה כאן מפותחת מאוד. כמו כן, במחוז נמצאים מוסדות מפורסמים להשכלה גבוהה, דרך המחוז עובר “מסדרון התחבורה האירופי ה-3” (Pan-European Corridor III) אשר מחבר את הגרמניה עם אוקראינה.

בנוסף לעבר היסטורי עשיר, אשר הותיר את חותמו על המורשת האדריכלית של המחוז, שלזיה התחתית מפורסמת גם באטרקציות יוצאות הדופן שלה:

אתם יכולים לנסות להפוך למחפש זהב אמיתי אם תגיעו לעיר Zlotoryja – העיר בה היום מתקיימות תחרויות של סינון זהב מן העפר.

אתם יכולים לבקר באחד מטורנירי האבירים שמתקיימים ב- Bolków Castle.

בתוך הטירה Chojnik תוכלו לראות את כישוריהם של חברי אחוות הבליסטראות.

אוהבי הצפרות יקבלו ההזדמנות ליהנות מתצפיות ציפורים באחד ממקלטי הציפורים הגדולים ביותר באירופה – «Dolina Baryczy» (ב- Milicz).

ואם אתם חולמים לחקור מערות תת קרקעיות – בבקשה! אתם יכולים ללכת דרך המערה הארוכה ביותר בחבל הסודטים, שאורכה הוא כ- 3 ק”מ.

תמיד חלמתם לעוף?  אתם מוזמנים לעלות על גלשן אוויר ב- Jeżów Sudecki.

אוהבי טיפוס הרים יכולים לטפס על “Błędne skały” או לבקר במסדרונות הסלעיים של Szczeliniec Wielki.

עיר הבירה – ורוצלב (Wroclaw)

עיר הבירה של המחוז – ורוצלב. במהלך קיומה, ורוצלב הייתה שייכת לפולנים, צ’כים, אוסטרים, הונגרים וגרמנים. ערבוב של לאומים שונים, מסורות תרבותיות ואתניות שונות עשו טוב לעיר, שהפכה לעיר אטרקטיבית מאוד עבור התיירים.

ורוצלב היא מרכז תרבותי אשר מארח אירועי תיאטרון ופסטיבלי מוזיקה מפורסמים רבים. בפארק Schitnitsky ממוקם Centennial Hall או “היכל העם”. היום, מתקיימות כאן תערוכות בינלאומיות, ירידים, אירועי ספורט, פסטיבלי מוזיקה וקונגרסים. בשנת 2006, היכל זה נכנס לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק”ו.

בנוסף, בורוצלב יש עיר עתיקה היסטורית יפה במיוחד, עם מונומנטים ארכיטקטוניים רבים.

באשר לערים אחרות – עניין רב מעוררת אצל התיירים העיר Jelenia Góra, כמו גם הערים Świdnica ו- Jawor, אשר בשנת 2001 נכללו ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק”ו. בעיר Duszniki Zdroj, בנוסף לאטרקציות של אתר הנופש יש גם מקום ייחודי לביקור: מפעל נייר מהמאה ה- 17 הבנוי מעץ, בו עד היום מייצרים נייר בשיטות העתיקות.

לאלו המחפשים נופש בשקט הכפרי – גם יימצא מקום מושלם בשלזיה התחתית, בזכות רשת רחבה של תיירות חקלאית ואקולוגית המפותחת במקום. יש כאן שפע של מקומות ששמרו על המסורות המקומיות, שמציעים נופש כפרי מושלם בטבע.

בשלזיה התחתית ישנן גם טירות מפורסמות, מבצרים, ארמונות ומנזרים. בין האטרקציות ההיסטוריות הרבות המדהימות של שלזיה התחתית היינו רוצים לציין במיוחד את:

המנזרים הציסטרציאניים ב- Trzebnica ו- Lubiąż, הבסיליקה הענקית בסגנון הבארוק ב- Wambierzyce או כנסיית עץ נפלאה ב- Swidnica, כמו גם טירות היסטוריות רבות. לא פחות מעניינות האטרקציות כמו כנסיית Vang ב- Karpacz.

אוהדי המסתורין והלא נודע, ירצו לרדת אל העיר התת-קרקעית המסתורית «Riese» שבהרי הינשוף (Góry Sowie). במרתף התת קרקעי מתקיימת תערוכה המציגה את המפקדה של היטלר ואת התעשייה הצבאית התת קרקעית של הרייך השלישי.

כמו כן, בשלזיה התחתית ממוקמים 12 אתרי נופש רפואי. הם ידועים במים המינרלים שלהם ובוץ המרפא, מקומות שהייה נוחים ושירות מקצועי. המקומות היקרים במונחים של התכונות הטיפוליות שלהם הם: Lądek-Zdrój, Cieplice Zdrój, Świeradów-Zdrój, Czerniawa Zdrój, Kudowa-Zdrój ו- Polanica-Zdrój.

עבור אוהדי נופש אקטיבי, מקום מושלם לחופשה יהיה מרכז הסקי המפורסם ביותר בשלזיה התחתית, ששמו Polana Jakuszycka. בשל האקלים הספציפי השלג נמצא שם זמן רב בשנה. לכן, המקום הזה נקרא “גן עדן של סקי”.

וכמובן, חובבי הטבע לא ירצו לפספס ביקור בפארק הלאומי Karkonoski Park Narodowy ) Karkonoski ). על שטח הפארק ממוקמים אגמים, מפלים וסלעים ציוריים. מדרונות ההר מכוסים ביערות נשירים מחטניים, בהם ניתן לפגוש מגוון של ציפורים ויונקים.

 

עוד על האיזור : 

 

סיור בעברית בוורוצלב

סיור בעברית בוורוצלב

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...
Etz haim wroclaw (5)

חינוך במסורת היהודית בוורוצלב בשנת 2018

חינוך במסורת היהודית בוורוצלב בשנת 2018 הוזמנתי לפני כחצי שנה ותיאמתי מראש סיור-מסע שורשים של זוג מדהים ממרכז הארץ. במהלך ...
סיור מודרך לגרוס רוזן

מחנה הריכוז גרוס רוזן

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...

גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki ) בוורוצלב

גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki) בוורוצלב גשר גרונבאלסקי הוא גשר מעל נהר אודרה בוורוצלב.  גשר גרונבאלסקי הוא אחד הגשרים הארוכים ביותר בפולין: ...
אוניברסיטת וורוצלב

אוניברסיטת וורוצלב

אוניברסיטת וורוצלב מוסד חינוכי להשכלה  גבוהה -אוניברסיטת וורוצלב לעיר ורוצלב (לפני  1945  העיר יתה ידועה בשם ברסלאו). מדובר באחד המוסדות ...
גמדים מוורוצלב

גמדים מוורוצלב

גמדים מוורוצלב גמדים  מוורוצלב - איורים ופסלונים של גמדים אלו החלו להופיע ברחובות העיר ורוצלב משנת 2001 ואילך. מספרם גדל ...
ksiaz-castle-4

Ksiaz Castle

Ksiaz Castle בראש צוק תלול, במהלך ימי הביניים נבנתה עיר מבוצרת, שבמקומה בין השנים 1288 — 1292 הנסיך בולקו הראשון ...
Hebrew speak guide in Wroclaw (8)

וורוצלב

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...

 

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

מידע שימושי על פולין
בתי מלון וצימרים מומלצים בפולין
מסלולי טיול בפולין
השכרת רכב בפולין
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
IsraelRussia