הטירה המלכותית ב- Olsztyn

 

הטירה המלכותית ב- Olsztyn

 

 

המידע הראשון על הטירה Zamek Królewski הופיע בשנת 1306. הטירה נבנתה במקום בו היה ממוקם מבנה מבוצר, לפי פקודתו של Kazimierz Wielki – וזה כדי לשמור על גבולות של שלזיה ו- Malopolska.

מאז שנת 1370 הטירה עברה לידיו של ולדיסלב יאגלו (Władysław Jagiełła).

מאז שנת 1406 הטירה הייתה מקום מגוריו של ראש העיר, וכל הזמן התמקם בה חיל צבאי. המפקח הראשי הראשון היה Paweł Odrowąż.

באמצע המאה ה- 16, בזמנו של המפקח Mikołaj Szydłowiecki, הטירה רכשה מראה בסגנון רנסנס.

בשנת 1587 הטירה נהרסה על ידי הצבא של מקסימיליאן הבסבורג, אשר לא הצליח לכבוש אותה. אגב, מקסימיליאן היה אחד המועמדים לכתר הפולני.

בשנת 1656 את הטירה הרס כבר הצבא השבדי. מאז היא לא שוקמה. החלקים התחתונים של הטירה נהרסו בשנים 1722 – 1729 והלכו לבניית הכנסייה ב- Olsztyn.

עד עצם היום הזה נשמרו החלקים העליונים של הטירה – שני מגדלים וחלק מחומות ההגנה. אל אחד המגדלים ניתן היום לטפס. במזג אוויר טוב, משם תוכלו לראות את המגדלים של מנזר יאסנוגורסק.

בשיאה הטירה הייתה מורכבת מ- 5 חלקים: שתי טירות תחתונות, הטירה האמצעית והטירות העליונות.

אחד המאפיינים המרכזיים של הטירה – מגדל של המאה ה- 18. הבסיס של המגדל הוא עגול ועשוי מאבן, כאשר החלק העליון שלו הוא בצורת מתומן ועשוי מלבנים אדומות של המאה ה- 15.

המגדל הזה שימש כבית כלא. כאן, בתאריך 9 בפברואר שנת 1360 מת מרעב Maćko Borkowic – המפקח הראשי של פוזנן, ראש הקונפדרציה הפולני.

השם Olsztyn מגיע מהצורה הישנה Holsztyn, אשר כנראה נובעת מהשפה הגרמנית. בעבר זה יכול היה להישמע כמו Holstein או Hohlenstei.

כתובת : Zamkowa, 42-256 Olsztyn

עוד באיזור :

 

ogrodzieniec-castle

טירת Ogrodzieniec

טירת Ogrodzieniec הטירה ממוקמת באזור הררי הנקרא הר ינובסקי, מדרום לאזור Ogrodzieniec. מבני הביצור הראשונים מאדמה ועץ הופיעו כאן כבר ...
הטירה המלכותית ב- Olsztyn

הטירה המלכותית ב- Olsztyn

  הטירה המלכותית ב- Olsztyn המידע הראשון על הטירה Zamek Królewski הופיע בשנת 1306. הטירה נבנתה במקום בו היה ממוקם ...

IsraelRussia