Poznań

Gniezno

Gostyn

Rogalin

Gołuchow

Pobiedziska

Kornik

Kalisz

Rydzyna

Licheń Stary

Leszno

 

מחוז Wielkopolskie בפולין

 

 

מחוז Wielkopolskie ממוקם בחלק המערבי-המרכזי של המדינה. הוא גובל במחוזות Opolskie, Dolnoslaskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-pomorskie ו- Lódzkie. חיים כאן יותר מ -3.4 מיליון בני אדם, כאשר רוב האוכלוסייה היא עירונית.

באדמות של המחוז נולדה המדינה הפולנית ונוצרה האומה. כאן, לאורך הנהר ורטה, בימי הקדם חיו תושבים אשר נתנו למדינה את שמה. כאן, בין הערים Poznań ו- Gniezno, מלך פולין Mieszko הקים את המדינה הפולנית הראשונה, עם הבירה הראשונה הממוקמת בעיר Gniezno, ממנה נוצרה הפולין של היום.

 

 טבע המחוז

 

בחלקים הצפוניים והמערביים של המחוז גדלים יערות רבים – הם תופסים כרבע משטח המחוז. כמו כן, כל השטח שלו מכוסה במספר רב של אגמים – כ- 800 אגמים גדולים וקטנים סך הכל.

בנוסף, במחוז נמצאים 2 פארקים לאומיים, 96 שמורות טבע ו- 12 פארקי נוף בעלי מונומנטים טבעיים ייחודיים.

על שטחו של מחוז Wielkopolskie נמצאים מרבצי פחם חום, גז, נפט וכבול. ב- Klodawa כורים מלח סלעים, אשר בעל צבע ורוד יוצא דופן.ערים ואטרקציות של המחוז

 

מונומנטים רומנסקים חשובים יוצרים את מסלול שושלת הפיאסט. במחוז תמצאו מגוון של מונומנטים אדריכליים מרשימים ואטרקציות אחרות:

ב- Poznań  נמצאת קתדרלת Bazylika archikatedralna Swietych Apostolow Piotra i Pawla – אחת הכנסיות העתיקות ביותר בפולין והקתדרלה הפולניה הוותיקה שנבנתה במאה ה- 10.

ב- Gniezno – שהייתה פעם הבירה הראשונה של המדינה נמצא הר Lecha, שם נבנתה קתדרלה גותית מונומנטלית. במזבח הראשי ממוקם ארון כסף עם השרידים של סנט וויצ’ך. כאן, בבית המקדש נמצאת ספריית הקתדרלה המפורסמת – אחת העשירות במדינה.

מרשים מאוד גם מתחם המנזר ב- Gostyn. זהו המונומנט הארכיטקטוני היחיד והגדול ביותר בפולין בסגנון הבארוק, אשר נבנה במאה ה- 17.

בעיר Rogalin נמצא ארמון הממוקם בתוך גן בסגנון הבארוק – Palac w Rogalinie. זהו ארמון בארוקי מהמאה ה- 18, אשר מפורסם בזכות המספר הגדול של אלונים עתיקים הגדלים סביבו – כמעט 1,500 עצים.

בעיר Gołuchow נמצאת טירה משופצת לחלוטין מהמאה ה- 16, אשר מתפקדת כיום כסניף של המוזיאון הלאומי של פוזנן. טירת Goluchowski Castle – היא אחד המונומנטים האדריכליים החשובים ביותר במחוז, ואולי אחת הטירות היפות ביותר בפולין.

ב- Pobiedziska תמצאו כנסייה גותית ומוזיאון מיניאטורות באוויר הפתוח, בו מוצגים המבנים החשובים ביותר של המחוז.בעיירה הסמוכה Kornik תוכלו למצוא טירה אקלקטית מעניינת מהמאה ה- 15, המוקפת בפארק דנדרולוגי. בטירה ממוקמת ספרייה ובה יותר מ- 320,000 ספרים ומוזיאון עם אוספים של רהיטים, פסלים, ציורים, ציוד צבאי, כלי פורצלן ובדים.

חובבי כלי רכב ישנים חייבים לבקר ב- Wolsztyn, שם נמצא מוזיאון של מנועי הקיטור. זהו מוסך פועל של רכבות הקיטור היחיד באירופה, שהוא בן יותר ממאה שנים.

עיר הבירה של המחוז – Poznań, ממוקמת על הנהר ורטה ומהווה את המרכז הראשי של מסחר, תעשייה וחינוך. פוזנן ידועה ברחבי העולם הודות לירידים הגדולים ביותר בפולין – בכל שנה עוברים כאן כ- 30 ירידים בינלאומיים.

מרכז של פוזנן העתיקה – זה השוק הישן. בגודלו הוא מפסיד רק לשוקים של קרקוב וורוצלאב. כל תייר המבקר בעיר לא יוכל לפספס את בניין העיריה הממוקם במרכז השוק. יתר על כן, כל יום בצהריים, על המגדל של הבניין מתחילה פעילות יוצאת דופן: מופיעים שם שני עזים ומתחילים לנגוח אחד בשני.

התיירים גם עוצרים ליד המזרקה Fontanna Prozerpiny שנבתה באמצע המאה ה- 18 וב- “עמוד הקלון” העשוי בצורה של עמוד אבן – אליו נקשרו נוכלים וגנבים.

העיר Kalisz היא העיר העתיקה ביותר בפולין. זה גם מרכז התרבות והתיירות של פולין. מדי שנה מבקרים כאן מאות אלפי תיירים מכל רחבי העולם. קודם כל הם נמשכים על ידי מונומנטים של האדריכלות בעיר העתיקה ובשמורה הארכיאולוגית.

לעיר Rydzyna מכנים גם “מוזיאון באוויר הפתוח” ו- “הפנינה של הבארוק הפולני”. כאן נשמרה תוכנית בנייה בסגנון הבארוק של המאה ה- 18.

ב- Licheń Stary אי אפשר להסיר את המבט מהבזיליקה החדשה. מקדש זה הוא הגדול ביותר בפולין. המקום עצמו הפך למרכז עלייה לרגל השני בפולין.

העיר Leszno – היא המרכז הגדול של גלישת רוח, בניית מטוסים ואווירונאוטיקה. בנוסף, עיירה קטנה זו היא פשוט מלאה במונומנטים אדריכליים בסגנון הבארוק.

 

 

מחוז Wielkopolskie מציע לכם חופשה מלאה באטרקציות עתיקות וחוויה של היכרות עם היסטוריית הקמתה של פולין. בהחלט שווה לבוא ולהעשיר את הידע במהלך חופשה מרגיעה.

 

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

מידע שימושי על פולין
בתי מלון וצימרים מומלצים בפולין
מסלולי טיול בפולין
השכרת רכב בפולין
שירותי הסעות בפולין
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
IsraelRussia