הכשרת רכב בפולין
גמדים מוורוצלב

גמדים  מוורוצלב – איורים ופסלונים של גמדים אלו החלו להופיע ברחובות העיר ורוצלב משנת 2001 ואילך. מספרם גדל בהתמדה, פסלוני הגמדים הפכו למיני אתרים תיירותים פופולרים בוורוצלב. בימים שלנו אף מארגנים סיורים במיוחד למציאת כל הגמדים של העיר. המספר של גמדים משתנה בהתמדה: איורים ופסלונים הישנים נופלים לקורבנות של ונדליזם, הפסלונים החדשים מותקנים בחלקים שונים של העיר.

הרעיון של התקנת הפסלונים הגיעה בהתחלה  מקבוצה מחתרתית, ולאחר מכן  מתנועה חברתית  בשם של “תחלופה הכתומה“. התנועה, אשר פעלה במספר ערים פולניות צברה פופוללריות וחיפסה לעשות שם. הגמדים הראשונים נצבעו ונוצרו בורוצלב על הרעיון של הסדרן הראשי של התנועה  “תחלופה הכתומה”  ולדמר פרדריק, הצד המפורסם ביותר של מחאה ציבורית מאורגנת היתה הפגנה של גמדים, שהתקיים בחודש יוני 1987.
 בשנה 2001 באחד הרחובות של ורוצלב קמה האנדרטה הראשונה לגמד. בשנת 2003, ראש העיר החליט לתמוך  במסורת העירונית והורה להתקין צלחת מיניאטורית בגובה של הברך האנושית על אחד הקירות ליד כיכר השוק. מאז, הגמדים החלו להופיע במקומות שונים בעיר.
בחודש יוני 2008  הותקנו שני  פיסלונים של גמדים יוצא דופן: אחד עיוור, השני חירש ואילם. ההתקנה היתה מתוזמנת  עם הקמפיין “ורוצלב ללא מחסומים”, שמטרתו לעזור לאנשים עם מוגבלות להסתגל לחיים בעיר. חמישה ימים מאוחר יותר, המחלקה להמטולוגיה, אונקולוגיה של ורוצלב  הקים גמד אחר תחת הלוגו “! יש לי חלום”.

עוד על וורוצלב ועל האזור :

סיור מודרך בוורוצלב

סיור בוורוצלבסיור פרטי מודרך בעברית בוורוצלב. במהלך סיור תכירו היסטוריה של העיר, כולל היסטוריה של יהודי וורוצלב, תכירו אגדות מקומיות, תתרשמו מארכיטקטורה , תרבות וכמובן מגמדים

קראו עוד

מחנה הריכוז גרוס רוזן

סיור למחנה Gross-Rosenהיסטוריה של המחנה ריכור גרוס-רוזן ( Gross-Rosen) . תמונות, מפת הגעה, שעות עבודה של מוזיאון ושל האתר. סיפור הקמה ושל שחרור. לא רחוק מעיר וורוצלב

קראו עוד

גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki ) בוורוצלב

most grunwaldzki wrocław smגשר גרונבאלסקי הוא גשר מעל נהר אודרה בוורוצלב.  גשר גרונבאלסקי הוא אחד הגשרים הארוכים ביותר בפולין: 112 מטר ארוך, רוחב 18 מטרים ומשקלו 2.3 טונות. גשר בנוי מפלדה, לבנים, גרניט.

קראו עוד

אוניברסיטת וורוצלב

אוניברסיטת וורוצלבאוניברסיטת וורוצלב – אחד המוסדות להשכלה הגבוהה הראשונים באזור ובאירופה. היסטוריה של האוניברסיטה, תמונות, מפת הגעה ועוד

קראו עוד

גמדים מוורוצלב

גמדים של וורוצלבגמדים  מוורוצלב – איורים ופסלונים של גמדים אלו החלו להופיע ברחובות העיר ורוצלב משנת 2001 ואילך. מספרם גדל בהתמדה, פסלוני הגמדים הפכו למיני אתרים תיירותים פופולרים בוורוצלב.

קראו עוד

Ksiaz Castle

ksiaz-castle-smממגדל הטירה משתרע נוף מרהיב. בטירה עצמה מתרחשים לעתים קרובות כנסים, נשפים, מפגשים והקרנות סרטים. יש בה גם בית מלון ובית הארחה. פופולריים במיוחד הם נשפי חג המולד אשר מתקיימים באולם מקסימיליאן.

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This