אוניברסיטת וורוצלב

מוסד חינוכי להשכלה  גבוהה –אוניברסיטת וורוצלב לעיר ורוצלב (לפני  1945  העיר יתה ידועה בשם ברסלאו). מדובר באחד המוסדות להשכלה גבוהה (שהוקמה בשנת 1702) העתיקים במרכז אירופה.
אוניברסיטה זאת נוסדה בחודש נובמבר בשנת 1702 על ידי צו של הקיסר ליאופולד הראשון, אשר קרא לו בשמו-Léopoldine. האוניברסיטה הפעילה רק פקולטה אחת- שהיא פילוסופיה ותיאולוגיה קתולית. יוהנס אדריאן פון פלנקן מונה לתפקיד קאנצלר האוניברסיטה. באותם ימים  אוניברסיטה הייתה כלי חשוב של קונטרה-רפורמציה בשלזיה. לאחר המעבר של שלזיה לפרוסיה האוניברסיטה איבדה את הפונקציות האידיאולוגית שלה, אך נותרה מוסד דתי לחינוך של הכמורה הקתולית בפרוסיה.
לאחר התבוסה של פרוסיה על ידי נפוליאון וארגון מחדש של המדינה הפרוסית, האקדמיה סופחה ב 3  לאוגוסט 1811  עם אוניברסיטת הפרוטסטנטית,  אשר ממוקם  פרנקפורט על נהר אודר. באוניברסיטה החדשה היו חמש פקולטות: פילוסופיה, רפואה, משפטים, התיאולוגיה הפרוטסטנטית, והתיאולוגיה הקתולית. בשנת 1884  מספר הסטודנטים עמד על 1481 , כאשר ספרייה ו באותה תקופה כללה כ 400 אלף יצירות, 2840 כתבי יד. חלק מהאוסף הועבר מאוניברסיטת לשעבר פרנקפורט על נהר אודר. בנוסף לספריה הענקית שלה באוניברסיטה היו המצפה כוכבים משלו, גן בוטני ב 5 דונם של קרקע, מוזיאון הטבע, מעבדה פרטית של כימיקלים.
במהלך מלחמת העולם השנייה, האוניברסיטה נהרסה ב-70%, שיקום החל במאי שנת 1945. ההרצאה הראשונה התקיימה ב- 15 בנובמבר 1945 – מספר חודשים לאחר סיום  המלחמה. בשנת 2002, האוניברסיטה חגגה 300 שנים להיווסדה.

כתובת של בניין ראשי של האוניברסיטה:plac Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław

עוד על וורוצלב ועל הסביבה :

סיור מודרך בוורוצלב

סיור בוורוצלבסיור פרטי מודרך בעברית בוורוצלב. במהלך סיור תכירו היסטוריה של העיר, כולל היסטוריה של יהודי וורוצלב, תכירו אגדות מקומיות, תתרשמו מארכיטקטורה , תרבות וכמובן מגמדים

קראו עוד

מחנה הריכוז גרוס רוזן

סיור למחנה Gross-Rosenהיסטוריה של המחנה ריכור גרוס-רוזן ( Gross-Rosen) . תמונות, מפת הגעה, שעות עבודה של מוזיאון ושל האתר. סיפור הקמה ושל שחרור. לא רחוק מעיר וורוצלב

קראו עוד

גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki ) בוורוצלב

most grunwaldzki wrocław smגשר גרונבאלסקי הוא גשר מעל נהר אודרה בוורוצלב.  גשר גרונבאלסקי הוא אחד הגשרים הארוכים ביותר בפולין: 112 מטר ארוך, רוחב 18 מטרים ומשקלו 2.3 טונות. גשר בנוי מפלדה, לבנים, גרניט.

קראו עוד

אוניברסיטת וורוצלב

אוניברסיטת וורוצלבאוניברסיטת וורוצלב – אחד המוסדות להשכלה הגבוהה הראשונים באזור ובאירופה. היסטוריה של האוניברסיטה, תמונות, מפת הגעה ועוד

קראו עוד

גמדים מוורוצלב

גמדים של וורוצלבגמדים  מוורוצלב – איורים ופסלונים של גמדים אלו החלו להופיע ברחובות העיר ורוצלב משנת 2001 ואילך. מספרם גדל בהתמדה, פסלוני הגמדים הפכו למיני אתרים תיירותים פופולרים בוורוצלב.

קראו עוד

Ksiaz Castle

ksiaz-castle-smממגדל הטירה משתרע נוף מרהיב. בטירה עצמה מתרחשים לעתים קרובות כנסים, נשפים, מפגשים והקרנות סרטים. יש בה גם בית מלון ובית הארחה. פופולריים במיוחד הם נשפי חג המולד אשר מתקיימים באולם מקסימיליאן.

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This