גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki) בוורוצלב

 

גשר גרונבאלסקי הוא גשר מעל נהר אודרה בוורוצלב.  גשר גרונבאלסקי הוא אחד הגשרים הארוכים ביותר בפולין: 112 מטר ארוך, רוחב 18 מטרים ומשקלו 2.3 טונות. גשר בנוי מפלדה, לבנים, גרניט.
בניית  הגשר היתה בין שנת  1908 לשנת 1910. במקור, הגשר היה נקרא אימפריאלי, מאוחר יותר שונה השם של גשר ל “גשר החירות“. הפרוייקט נוצר על ידי האדריכל הגרמני ריכרד Pludemann. טקסי הפתיחה של הגשר התקיימו ב- 10 באוקטובר 1910, בנוכחות הקיסר וילהלם השני.

המטרה העיקרית של הגשר –  הוא לקשור את המרכז העיר עם השכונות  קטנות  בצפון-מזרח של ורוצלב .
במהלך מלחמת העולם השנייה גשר גרונבאלסקי קיבל נזק משמעותי. התיקונים בוצעו כמעט במשך שנתיים,  בספטמבר 1947 הגשר נפתח מחדש לתנועה. חלק מהעיצובים הוחלפו בחדשים, במהלך התיקונים פתרונות טכניים חדשניים נכנסו לתמונה והגשר שונה מעט.
כיום עוברות על הגשר רכבת הקלה, וכן פועל כביש פולני לאומי מספר 8.

עוד על וורוצלב ועל הסביבה :

סיור מודרך בוורוצלב

סיור בוורוצלבסיור פרטי מודרך בעברית בוורוצלב. במהלך סיור תכירו היסטוריה של העיר, כולל היסטוריה של יהודי וורוצלב, תכירו אגדות מקומיות, תתרשמו מארכיטקטורה , תרבות וכמובן מגמדים

קראו עוד

מחנה הריכוז גרוס רוזן

סיור למחנה Gross-Rosenהיסטוריה של המחנה ריכור גרוס-רוזן ( Gross-Rosen) . תמונות, מפת הגעה, שעות עבודה של מוזיאון ושל האתר. סיפור הקמה ושל שחרור. לא רחוק מעיר וורוצלב

קראו עוד

גשר גרונבאלסקי (Grunwaldzki ) בוורוצלב

most grunwaldzki wrocław smגשר גרונבאלסקי הוא גשר מעל נהר אודרה בוורוצלב.  גשר גרונבאלסקי הוא אחד הגשרים הארוכים ביותר בפולין: 112 מטר ארוך, רוחב 18 מטרים ומשקלו 2.3 טונות. גשר בנוי מפלדה, לבנים, גרניט.

קראו עוד

אוניברסיטת וורוצלב

אוניברסיטת וורוצלבאוניברסיטת וורוצלב – אחד המוסדות להשכלה הגבוהה הראשונים באזור ובאירופה. היסטוריה של האוניברסיטה, תמונות, מפת הגעה ועוד

קראו עוד

גמדים מוורוצלב

גמדים של וורוצלבגמדים  מוורוצלב – איורים ופסלונים של גמדים אלו החלו להופיע ברחובות העיר ורוצלב משנת 2001 ואילך. מספרם גדל בהתמדה, פסלוני הגמדים הפכו למיני אתרים תיירותים פופולרים בוורוצלב.

קראו עוד

Ksiaz Castle

ksiaz-castle-smממגדל הטירה משתרע נוף מרהיב. בטירה עצמה מתרחשים לעתים קרובות כנסים, נשפים, מפגשים והקרנות סרטים. יש בה גם בית מלון ובית הארחה. פופולריים במיוחד הם נשפי חג המולד אשר מתקיימים באולם מקסימיליאן.

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This