סיורים בוורשה עם מדריך דובר עברית


האקדמיה לאמנויות בוורשה – ארמון צאפסקי

 

האקדמיה לאמנויות – היא האוניברסיטה לאומית פולנית לאמנות ואמנות שימושית. זהו מוסד למדעים אקדמאים גבוהים.
בשנת 1816 אוניברסיטת וורשה  הקיה מחלקה לאמנות תחת הדרכתו של פרופסורים הנודע מרצ’ל ובוציארלי, וזיגמונט ווגל. בשנת 1831 אוניברסיטת ורשה התפרקה, השלטונות הרוסיים החליטו להקים בית ספר לאמנויות.
סטודנטים בבית הספר הזה לקחו חלק פעיל בהפגנות פטריוטיות, של חודש ינואר אשר סימן את ההתקוממות, הדבר הובילו לסגירת בית הספר. עם זאת, התעניינות באמנות חזותית, היה כל כך חזק שהוחלט להקים כיתת ציור ואומנות – כל זה נוצר תחת הנהגתו של ציפריאהנו לאחניטסקי.

בשנת 1920 החליטו להרחיב את הכיתה לגודל מלא של בית ספר לציור ואמנות דקורטיבית. בשנת 1932 הפך בית הספר לאקדמיה לאמנויות.
לאחר תום מלחמת העולם השנייה בשנת 1945 האקדמיה נפתחה  מחדש, ובשנת 1957 שוב הוחלט לשנות את שמה ל “אקדמיה לאמנות”.
באקדמיה כיום פעילות  הפקולטות הבאות: ציור, אמנויות גרפיות, עיצוב, עיצוב פנים, פיסול, שיקום יצירות אמנות, תרבות ניהול, הפקולטה לאמנויות, התקשורת
האקדמיה לעיצוב ממוקמת בארמון צאפסקי  (בפולנית. Pałac Czapskich), ארמון קראסיניח, רזינסקיח.
ארמון של רזינסקי-בארוק בוורשה ממוקם בכתובת: Krakowskie przedmieście, בית מס ‘ 5.
ארמון צאפסקי החליף את הבעלים שלו לא פחות מ- 10 פעמים. זה היה מקום משכנם של סטניסלב מאלאחובסקי , מרשל סיים, אשר בשנת 1791 כתב את  משפט חוקתי שהוא השני בעולם, והראשון באירופה. משפט חוקטי זה התקבל  כחוקת המדינה מ 1791 מאי 3 ואילך.
מאלאחובסקי  ואשתו קונסטנץ, (אשר נולדה לבית צאפסקי, באמצע המאה ה18 )  שיקמו את  הארמון בסגנון צרפתי עירוני. במפנה המאות ה-18 וה-19 נוספו 2 הרחבות בסגנון קלאסי על ידי האדריכל יוהאן כריסטיאן קאמסטגר
שאר המבקרים ושוהים המפורסמים של הארמונות בשנים 1808-1826 היו וזיגמונט פוגל, אמן, פרופסור בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת וורשה
באגף הדרומי של הארמון אשר פונה לרחוב Krakowskie przedmieście Street, בחדר גדול בקומה ה-3 ישנה מסבאה משפחתית קטנה של משפחת שופן (Salonik Chopinów), מרוהט עם ריהוט עתיק, חפצים אישיים של המלחין.
הארמון היה ביתם האחרון של שופן בפולין, לאחר עזיבתו הוא מעולם לא ביקר את המולדת שוב. בשנות 1837-1839, התגורר כאן משורר ציפריאן נורביד, מחבר “לפסנתר של שופן”.
בשנת 1851-1852, בהתאמה, הארמון נבנה מחדש על ידי האדריכל הנריק מרקוני.מ 1909 ואילך עד פרוץ מלחמת העולם השנייה, היה הבניין בבעלות אדוארד ראצינסקי, לעתיד נשיא פולין בגולה (1979-1986). הארמון נשרף בשנת 1939, השנה כאשר הפגיזו אותו על ידי ארטילריה גרמנית. תמונות וספרים יקרי ערך- נהרסו כליל.
הבניין שוחזר בשנת 1948-1959 תחת הפרויקט של סטניסלב ברוקלסקי. לאחר שחזור הבניין שוכנת כאן האקדמיה של של אמנות
במוזיאון לאמנות, אשר נפתח בשנת 1985, קיימים  30000 יצירות אמנות: ציור, פיסול, גרפיקה, ציורים, פוסטרים, מוצרי יצירה אמנותית ועיצוב תעשייתי.

ארמון צאפסקי

עוד על וורשה ועל הסביבה :

סיור ברובע פראגה

סיור אלטרנטיבי בפראגהסיור ברובע פראגה , זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו.ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה.

קראו עוד

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.

קראו עוד

סיור מודרך לטרבלינקה

סיור לטרבלינקהאחד מתוך רשימה ארוכה של הסיורים שאנחנו מציעים במטיילים בוורשה – זה סיור לאתר הנצחה טרבלינקה. סיור עם מדריך בעברית ובלווי רכב צמוד

קראו עוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח”ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.

קראו עוד

קניות בוורשה

shopping-in-warsaw-smוורשה מושכת תיירים לא רק בזכות עיר העתיקה והמוזיונים רבים שיש בבירה אלה גם אוהבי קניות. יש בה הרבה מאוד קניונים,חנויות עודפים, שווקים ועוד’. בכתבה – מיטב מרכזי קניות בוורשה

קראו עוד

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה

Archikatedra św. Jana (3) smקתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה או גם ידוע בשם נוסף קתדרלה יוחנן המטביל. קתדרלה החשובה בוורשה,קשורה בצורה הדוקה לאירועים הסטוריים חשובים בפולין.המקום שימש להכתרה של מלכים רבים

קראו עוד

מבצר מודלין (Modlin Fortress)

twierdza_modlin-smמבצר נובוגיאורגיבסק או מבצר מודלין (Modlin Fortress) הוא מבצר שנבנה בכפר מודלין שהפך יום לחלק מן העיר הפולנית Nowy Dwor Mazowiecki (כ-40 דקות נסיעה מוורשה).טיול יום מהנה מוורשה.מומלץ באביב-קיץ

קראו עוד

ארמון בלוודיר (Belveder Palace )

Belvedere Residential Complex smארמון בלוודר, היום משמש כמגורים של הנשיא הפולני ויש בו תערוכה לכבוד אחד הדיירים הקודמים שלו – יוזף פילסודסקי. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה

קראו עוד

ארמון קראסינסקי בוורשה

Krasinskij-Palace-9-smארמון קראסינסקי בוורשה הוא ארמון בסגנון  בארוקקי בוורשה בכיכר קראסינסקי, נבנה ב 1677 . אחד הארמונות היפים במרכז של וורשה. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה

קראו עוד

ארמון ווילנוב ( Wilanow Palace)

wilanow palaceארמון וילנוב – אחד היפים בוורשה, שימש כמעונו קיץ של מלך יאן סובייסקי השלישי. היום, פועל מוזיאון של אומנות במקום. בכתבה קצת מההיסטוריה של המקום וגאלריה תמונות

קראו עוד

אוניברסיטת ורשה

Warsaw university smאוניברסיטת ורשה– היא האוניברסיטה היוקרתית ביותר של מדינת פולין, נכללת ברשימה של 200 אוניברסיטאות היוקרתיות בעולם.האוניברסיטה נוסדה ב-1816 על ידי הצאר, המלך של פולין אלכסנדר הראשון.

קראו עוד

הבזיליקה של צלב הקדוש בוורשה

Church-of-the-Holy-Cross smבזיליקת הצלב הקדוש–  הוא מקדש קתולי, הממוקם במרכז ורשה ברחוב קראקובסקי פרידמיסטיאה מול האוניברסיטה הראשית של ורשה. הבזיליקה היא אחת הכנסיות המפורסמת ביותר של פולין-ידוע כי בשנת 1510 על חורבות הבזיליקה עמד  הבית התפילה של הצלב הקדוש.

קראו עוד

השווקים והבזארים של ורשה

bazar-olimpia-smהשווקים של ורשה מושכים אליהם אנשים במגוון רחב של מוצרים ומחירים נמוכים ונוחים.דווקא בשווקים ניתן לחוש את האווירה של פעם בוורשה. כאן תוכלו לרכוש פריטים מתוחכמים אשר לא זמינים בחנויות רגילות, כאלה כמו עתיקות, רהיטים נדירים, ציורים, ספרים, תקליטים, כלי נגינה, מזכרות צבאיות וכן הלאה.

קראו עוד

הטירה המלכותית בוורשה

the-royal-castle-in-warsaw-smהטירה המלכותית בוורשה היא האנדרטה ההיסטורית הכי מבוקרת בעיר. כאן התמקמו מגוריהם של נסיכי מזוביה, ומתחילת המאה ה- 12 של מלכי פולין. במשך 300 שנים במבנה זה התמקם הפרלמנט הפולני. בין קירות הטירה אומצה החוקה ב- 3 במאי שנת 1791.

קראו עוד

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

Wilanow Palace (3) smורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות – יותר מ- 60 ליתר דיוק. לבקר בוורשה ולא לראות אותן – זה פשוט בלתי אפשרי. מספר עצום של טירות עתיקות, כנסיות, גלריות ומוזיאונים מספקים מגוון רחב של בידור לכל טעם.

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This