סיורים בוורשה עם מדריך דובר עברית


הארמון של הגרף פוטוצקי – ( Pałac Potockich) בוורשה

ארמון פוטוצקי בוורשה–  ארמון בסגנון הבארוקי הממוקם ברחוב  Krakowskie Przedmieście Street 15 מול הארמון הנשיאותי , אשר מוקף מונומנטים היסטוריים רבים.

כיום בארמון ממוקמים משרד המורשת הלאומית ומשרד התרבות.  ארמון זה נבנה במקור עבור משפחת אצולה גרמנית  דנדוף Doenhoff  בשנת 1693, בפיקוחו של האדריכל ג’ובאני פיולי .

בשנת 1731 הארמון נרכש מחדש והיה בבעלותו של  אוגוסט אלכסנדר צ’רטוריסקי  Czartoryski – גנרל של צבא פולין, דמות פוליטית גדולה של אז.

בשנות – 1760- מוקדמות  משפחת צ’רטוריסקי החלו בשיפוץ של  הארמון, שבמהלכו הבניין גדל משמעותית, העיצוב של המבנה שונה לתקופת הבארוק- רוקוקו מאוחרת. על הפרויקט שינוי הארמון עבד האדריכל המפורסם יעקוב פונטנה Jakub Fontana.  נבנו מבנים הנוספים, שתי כנפיים חדשות של בניין  השקיפו על הרחוב, נוסך הביתן עם גג ומרפסת תלויה. בין המבנים החדשים נוסף בית כלא צבאי  ( בשנת 1763 ) עם פסלים – עבודת יד של סבסטיאן זייסל Sebastian Zeisl , ויאן רדלר. גדר מפוארת בסגנון הרוקוקו נוצרה על ידי מרקוני ליאנדרו  Leandro Marconi – המאסטר המפורסם של ימים ההם. לאחר השלמת כל התיקונים, ארמון צ’רטוריסקי הפך לאחד מבנייני מגורים המפוארים ביותר בוורשה.
ב-1799 הבניין נרכש מחדש והיה בבעלותו של דוכס  ונשיא הסנאט של ממלכת פולין-  סטניסלב פוטוצקי. במאה 19 בארמון  ביקרו אישים פוליטיים חשובים רבים, כולל נפוליאון בונפרטה. בשנת 1812 ( שנת התבוסה של צרפת במלחמה עם רוסיה), גר בארמון השגריר הצרפתי דומיניק דופור דה פראדט. בזמנים של  אלכסנדר פוטוצקי הפכו חלקי  הארמון למושכרים . במועדים שונים שוכנו כאן:  חנויות ספרים, גלריה לתערוכות אמנות, בית תפירה, מטה שגרירות שבדיה.

במהלך מלחמת העולם השנייה, הארמון פוטוצקי נהרס כמעט לחלוטין. בשנים שלאחר המלחמה, הוחלט לשחזר את הארמון האבוד. השחזור נמשך עד שנת 1950 לפי פרויקט של יאן זאחבאטוביץ Jan Zachwatowicz.. מתוך כל  חלקים המקוריים של הארמון,  אשר בדרך נס שרדו בצורה זו או אחרת הם: קארדרגיה  עם פסלים מאת סבסטיאן זייסל ושערים  על שם ליאנדרו מרקוני.

 

Picture : By Marcin Białek (Own work) [GFDL  or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 ], via Wikimedia Commons

 

עוד על וורשה ועל הסביבה :

סיור ברובע פראגה

סיור אלטרנטיבי בפראגהסיור ברובע פראגה , זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו.ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה.
קראו עוד

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.
קראו עוד

סיור מודרך לטרבלינקה

סיור לטרבלינקהאחד מתוך רשימה ארוכה של הסיורים שאנחנו מציעים במטיילים בוורשה - זה סיור לאתר הנצחה טרבלינקה. סיור עם מדריך בעברית ובלווי רכב צמוד
קראו עוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח''ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.
קראו עוד

קניות בוורשה

shopping-in-warsaw-smוורשה מושכת תיירים לא רק בזכות עיר העתיקה והמוזיונים רבים שיש בבירה אלה גם אוהבי קניות. יש בה הרבה מאוד קניונים,חנויות עודפים, שווקים ועוד'. בכתבה - מיטב מרכזי קניות בוורשה
קראו עוד

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה

Archikatedra św. Jana (3) smקתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה או גם ידוע בשם נוסף קתדרלה יוחנן המטביל. קתדרלה החשובה בוורשה,קשורה בצורה הדוקה לאירועים הסטוריים חשובים בפולין.המקום שימש להכתרה של מלכים רבים
קראו עוד

מבצר מודלין (Modlin Fortress)

twierdza_modlin-smמבצר נובוגיאורגיבסק או מבצר מודלין (Modlin Fortress) הוא מבצר שנבנה בכפר מודלין שהפך יום לחלק מן העיר הפולנית Nowy Dwor Mazowiecki (כ-40 דקות נסיעה מוורשה).טיול יום מהנה מוורשה.מומלץ באביב-קיץ
קראו עוד

ארמון בלוודיר (Belveder Palace )

Belvedere Residential Complex smארמון בלוודר, היום משמש כמגורים של הנשיא הפולני ויש בו תערוכה לכבוד אחד הדיירים הקודמים שלו - יוזף פילסודסקי. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה
קראו עוד

ארמון קראסינסקי בוורשה

Krasinskij-Palace-9-smארמון קראסינסקי בוורשה הוא ארמון בסגנון  בארוקקי בוורשה בכיכר קראסינסקי, נבנה ב 1677 . אחד הארמונות היפים במרכז של וורשה. היסטוריה של הארמון, כתובת ומפת הגעה
קראו עוד

ארמון ווילנוב ( Wilanow Palace)

wilanow palaceארמון וילנוב - אחד היפים בוורשה, שימש כמעונו קיץ של מלך יאן סובייסקי השלישי. היום, פועל מוזיאון של אומנות במקום. בכתבה קצת מההיסטוריה של המקום וגאלריה תמונות
קראו עוד

אוניברסיטת ורשה

Warsaw university smאוניברסיטת ורשה- היא האוניברסיטה היוקרתית ביותר של מדינת פולין, נכללת ברשימה של 200 אוניברסיטאות היוקרתיות בעולם.האוניברסיטה נוסדה ב-1816 על ידי הצאר, המלך של פולין אלכסנדר הראשון.
קראו עוד

הבזיליקה של צלב הקדוש בוורשה

Church-of-the-Holy-Cross smבזיליקת הצלב הקדוש-  הוא מקדש קתולי, הממוקם במרכז ורשה ברחוב קראקובסקי פרידמיסטיאה מול האוניברסיטה הראשית של ורשה. הבזיליקה היא אחת הכנסיות המפורסמת ביותר של פולין-ידוע כי בשנת 1510 על חורבות הבזיליקה עמד  הבית התפילה של הצלב הקדוש.
קראו עוד

השווקים והבזארים של ורשה

bazar-olimpia-smהשווקים של ורשה מושכים אליהם אנשים במגוון רחב של מוצרים ומחירים נמוכים ונוחים.דווקא בשווקים ניתן לחוש את האווירה של פעם בוורשה. כאן תוכלו לרכוש פריטים מתוחכמים אשר לא זמינים בחנויות רגילות, כאלה כמו עתיקות, רהיטים נדירים, ציורים, ספרים, תקליטים, כלי נגינה, מזכרות צבאיות וכן הלאה.
קראו עוד

הטירה המלכותית בוורשה

the-royal-castle-in-warsaw-smהטירה המלכותית בוורשה היא האנדרטה ההיסטורית הכי מבוקרת בעיר. כאן התמקמו מגוריהם של נסיכי מזוביה, ומתחילת המאה ה- 12 של מלכי פולין. במשך 300 שנים במבנה זה התמקם הפרלמנט הפולני. בין קירות הטירה אומצה החוקה ב- 3 במאי שנת 1791.
קראו עוד

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

Wilanow Palace (3) smורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות - יותר מ- 60 ליתר דיוק. לבקר בוורשה ולא לראות אותן - זה פשוט בלתי אפשרי. מספר עצום של טירות עתיקות, כנסיות, גלריות ומוזיאונים מספקים מגוון רחב של בידור לכל טעם.
קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This