סיורים בוורשה עם מדריך דובר עבריתWarsaw university

Warsaw university

אוניברסיטת ורשה

אוניברסיטת ורשה-היא האוניברסיטה היוקרתית ביותר של מדינת פולין .האוניבסיטה כלולה ברשימת 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם על ידי המגזין הבריטי הטיימס. האוניברסיטה נוסדה ב-1816 על ידי הצאר, המלך של פולין אלכסנדר הראשון.

אוניברסיטת כללה חמש פקולטות: הפקולטה למשפטים ומדעי ניהול, הפקולטה לרפואה (10 מחלקות), הפקולטה לתאולוגיה (6 מחלקות), הפקולטה לפילוסופיה, הפקולטה למדעים ולאמנויות (בפקולטה זו בין 1826 ל 1829 השנה למד שופן).
בשנת 1830 הצאר ניקולאי הראשון  שינה שם האוניברסיטה  לשם אלכסנדרובסקי לזכרו של אחיו אלכסנדר ראשון.  שינוי שם, לאחר זמן קצר גרם  למרד הפולני  מה הוביל לסגירה של האוניברסיטה.

בשנת 1857 בוורשה נפתחה האקדמיה רפואית כירורגית.

בשנת 1862 בבית הספר של ורשה יש 4 חטיבות: החוק וממשל, פילולוגיה והיסטוריה, מתמטיקה ופיזיקה, רפואה.

בין 1866 ואילך, כל התלמידים בבית הספר ורשה נדרשו להיבחן על ידע ספה הרוסית בועדה של מורים רוסיים.

באוקטובר שנת 1869 בית הספר הפך באוניברסיטת וורשה הקיסרית. במהלך מלחמת העולם הראשונה, האוניברסיטה פונה ב עיר רוסטוב-על נהר דון. במהלך מלחמת העולם השנייה, נסגרו כל מוסדות להשכלה גבוהה הפולני. האוניברסיטה הפכה למתקן צבאי. למרות האיסור, מורים רבים המשיכו לתת שיעורים פרטיים בבתים. עד כה, אוניברסיטת ורשה מורכבת מ 20 הפקולטות.
המיקום של האוניברסיטה הוא ארמון קאזימירובסקי (לשעבר) בעיר בוורשה, אשר ממוקם במרכז העיר (  קראקובסקוי פרדמידטיה 26/28), על המסע ההיסטורי של דרך המלכותי לשעבר.
הארמון נבנה בין השנים 1637-1641, הארמון שופץ בשנת 1660 כארמון המלכותי עבור המלך יאן  השני קזימיר (שממנו מגיע השם של הבניין). ומשנת 1765 הארמון שופץ שוב בפיקוחו של האדריכל דומניקו מרליני, משנת 1765 עד שנת 1794 מלך פולין סטניסלב אוגוסט פוניאטובסקי  שינה יעוד  מארמון למגורים של הספר הפולני לאבירים צוערים בחיל הפרשים. מאז 1824 הארמון הפך לבנין מרכזי של אוניברסיטת ורשה.
כיום, בארמון אוניברסיטת ורשה מבוסס הרקטורת של אינובסיטה, כמו גם המוזיאון להיסטוריה של אוניברסיטת ורשה. הבניין הוא אחד היפים ביותר לאטרקציות תיירים על המסלול המלכותי ורשה.

Picture : By Witia (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

עוד כתבות על וורשה והסביבה :

סיור ברובע פראגה

סיור אלטרנטיבי בפראגהסיור ברובע פראגה , זהו סיור ייחודי ושונה שבו נכיר את ורשה המחוספסת על גווניה השונים ונתרשם מהאווירה הייחודית בו.ניתן לחזות ולהרגיש את ההיסטוריה המעניינת והעבר הטראגי של ורשה.

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.

סיור מודרך לטרבלינקה

סיור לטרבלינקהאחד מתוך רשימה ארוכה של הסיורים שאנחנו מציעים במטיילים בוורשה – זה סיור לאתר הנצחה טרבלינקה. סיור עם מדריך בעברית ובלווי רכב צמוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח”ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.

סיור כללי בוורשה או “סיור וורשה הפולני”

סיור במסלול הקלאסי בוורשהסיור כללי בוורשה או “סיור וורשה הפולני”. סיור מודרך ע”‘ מדריך דובר עברית. איסוף מבית מלון ברכב שמלווה קבוצה במהלך הסיור של 4 שעות. ארמונות, רחובות ראשיים של העיר ועוד’

קניות בוורשה

shopping-in-warsaw-smוורשה מושכת תיירים לא רק בזכות עיר העתיקה והמוזיונים רבים שיש בבירה אלה גם אוהבי קניות. יש בה הרבה מאוד קניונים,חנויות עודפים, שווקים ועוד’. בכתבה – מיטב מרכזי קניות בוורשה

קתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה

Archikatedra św. Jana (3) smקתדרלת יוחנן הקדוש בוורשה או גם ידוע בשם נוסף קתדרלה יוחנן המטביל. קתדרלה החשובה בוורשה,קשורה בצורה הדוקה לאירועים הסטוריים חשובים בפולין.המקום שימש להכתרה של מלכים רבים

RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This