Lublin

Kazimierz Dolny

Wlodawa

Zamość

Kozlovka

Bochotnica

Gołąb

Chełm

 

מחוז Lubelskie

 

מחוז לובלין ממוקם במזרח פולין, סמוך לגבול עם אוקראינה ובלארוס. הוא תופס את החלק הצפוני של רמת לובלין. את הנוף ההררי משלימים שני נהרות גדולים – וויסלה ובאג.באופן רשמי, האזור הזה קיים מאז סוף המאה ה- 15, אך על פי חפירות ארכיאולוגיות כבר במאה ה- 12 היו כאן ערים, כאשר ההתנחלויות הראשונות הופיעו לפחות במאה ה- 6. לכן, במחוז לובלין תמצאו מספר רב של אטרקציות טבעיות והיסטוריות.

פארקי המחוז

הפארקים הלאומייםRoztocze ו- Polesie – הם מקומות מרהיבים בהם נמצאים מינים ייחודיים של חי וצומח, ביניהם נשרים, לוטרות וצמחים טורפים. בפארקים ישנם שבילי הליכה עם סימני דרך – כך שיהיה קשה מאוד ללכת שם לאיבוד.בנוסף, באזור זה תוכלו ליהנות מנהרות ואגמים נקיים במיוחד.

 

ערים ואטרקציות במחוז

שמו של המחוז – זה גם שמה של עיר הבירה שלו – העיר, אשר ממוקמת באופן ציורי על הגבעות. עוד בימי הביניים היא הייתה מרכז מסחרי ותרבותי חשוב!

Lublin sm

מרכז העיר העתיקה ההיסטורית מציג כנסיות מדהימות, מבנים היסטוריים ושערים מימי הביניים. בעיר העתיקה תמצאו גם מגוון של בתי קפה המוכרים גלידה טעימה. במהלך מנוחה בבית קפה תוכלו להתפעל מהמראה של טירת לובלין.

חוץ ממונומנטים ארכיטקטוניים, בלובלין נמצא מספר רב של מוזיאונים שונים ומעניינים.

לא רחוק מלובלין נמצא “המוזיאון הממלכתי במיידנק” – מוזיאון הנצחת הזיכרון הראשון הממוקם באתר מחנה הריכוז הנאצי. במהלך מלחמת העולם השנייה, האוכלוסיה היהודית של המחוז גורשה על ידי הנאצים, אשר בנו במיידנק את מחנה הריכוז הגדול ביותר. על פי התחקיר המשפטי שהתנהל בפולין לאחר המלחמה, נהרגו במחנה הריכוז כ- 360,000 אנשים, ביניהם כ- 200,000 יהודים ו- 100,000 פולנים.

Kazimezh-Dolnyi

אטרקציה פופולרית של המחוז היא עיירה קטנה ומקסימה Kazimierz Dolny, הממוקמת על נהר הוויסלה. עיר זו מאופיינת בארכיטקטורת הרנסנס המעולה ובערוצים מוצלים עמוקים החוצים את הגבעות השכנות לעיר. העיר המתפרסת בנוחות בין הגבעות הציוריות, מושכת אליה כמו מגנט מבקרים רבים, שאינם אדישים להיסטוריה של ימי הביניים האירופיים. זוהי – אחת הערים המפורסמות ביותר בפולין, המתהדרת בהיסטוריה מעניינת, מסורות מיסטיות ואדריכלות אותנטית מדהימה.

בעיר Wlodawa הממוקמת סמוך לגבול עם אוקראינה ובלארוס חיים בשלום אנשים מדתות שונות. הקתולים נוהגים לבקר בכנסיית Kościół św. Ludwika בסגנון הבארוק, והנוצרים מבקרים ב- “Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny”.

עם זאת, המבנה הקדוש המדהים ביותר של העיר – זה בית הכנסת הגדול של Wlodawa. בניין האבן של בית הכנסת הגדול הוקם בין השנים 1764-1774. במהלך מלחמת העולם הראשונה הבניין נפגע קשות מאש, אבל שוחזר. בית הכנסת שרד את מלחמת העולם השנייה, שבמהלכה הוא שימש למטרות אחרות. בשנות ה- 80 של המאה הקודמת נפתח בו מוזיאון, ושם אוסף של אובייקטים הקשורים ליהדות.

Town Hall in Zamoscעיר מעניינת נוספת היא Zamość – עיר יפה להפליא בסגנון הרנסנס, אשר נכללת ברשימת המורשת העולמית של אונסק”ו. עיירה קטנה זו היא בירת הג’אז הפולנית! במשך יותר מ -30 שנה, בפסטיבלי זמושץ נפגשים זמרי ג’אז מכל העולם!

 

 

לא רחוק מלובלין נמצאת גם העיר Kozlovka. הדבר החריג ביותר שתמצאו שם – ארמון בסגנון הבארוק – Zamoyski Palace. משפחת זמויסקי – היא אחת המשפחות המשפיעות ביותר בפולין. הארמון עצמו נכלל ברשימת המורשת העולמית של אונסקו, והוא בעל אחד האוספים העשירים ביותר של תערוכות בפולין.

ארמון נוסף ששווה ביקור – Sangushko Palace. זהו קומפלקס של מבנים בסגנון הבארוק, שנבנה במאה ה- 18. מלבד הארמון הענק, ממוקמים בשטח גם חממה, בריכת מים טבעית ופארק גדול.

הריסות הטירה Bochotnica ממוקמות סמוך לכפר Bochotnica, על הגדה הימנית של נהר הוויסלה. הטירה נבנתה באמצע המאה ה- 14 ביוזמת משפחת Firlejów. מאוחר יותר, הטירה הורחבה בפקודת המלך קזימיר הגדול, שרצה לחזק את האזור ולהגן עליו. ישנה אגדה רומנטית המספרת על כך שמלך קזימיר הגדול בהיותו מבוגר, התאהב בנערה יהודייה ושמה אסתר. כדי שמלך יוכל להיות ליד אהובתו, אסתר עברה לגור בטירה, ומ- Kazimierz Dolny, לכאורה, נחפרה מנהרה סודית המובילה לטירה עבור ביקורים רומנטיים.

כנסיית סנט קתרין ופלורין בעיר Gołąb זה מקום עלייה לרגל של אלפי מאמינים. ליד הכנסייה ניתן לראות בית קטן, שהוא העתק מדויק של בקתה לותרנית של מרי הבתולה.

העיר Chełm מושכת אליה תיירים רבים שבאים להתפעל מהבזיליקה Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, שנבנתה בסגנון הבארוק.

אורחים האוהבים נופש אקטיבי יוכלו להעריך את היופי של פארק הנוף של העיר Chełm.

במחוז ישנם הרבה כנסיות קתוליות, כנסיות אורתודוכסיות ובתי כנסת יהודיים, וזו ההוכחה הטובה ביותר לדו-קיום השליו של הדתות. בהחלט מחוז מעניין לביקור!

 

עוד באיזור :

Majdanek-11

סיור למיידנק

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...
להמשך קריאה
ארמון זמויסקיך

ארמון של משפחת זמויסקיך בקוזלובקה

ארמון של משפחת זמויסקיך בקוזלובקה (Kozłówka Palace ) ארמון של משפחת זמויסקיך בקוזלובקה (Kozłówka Palace ) הוא אחד בין המקומות ...
להמשך קריאה
בית כנסת ב- Kazimierz Dolny

בית כנסת בקז’ימייז’ דולני Kazimierz Dolny

בית כנסת בקז'ימייז' דולני    הבניין נוסד במחצית השנייה של המאה השמונה עשרה. בית הכנסת נבנה מאבן גיר מקומית בצורת מלבן (14.8 ...
להמשך קריאה

לובלין

  לובלין ישנם ערים שבדרך כלל בנוסף לשמות הרשמיים  (בדומה מאוד לבני אדם)  הם בעלי כינויי חיבה.  זה יכול להיות ...
להמשך קריאה
ZAMEK LUBLIN (15)

טירת לובלין

טירת לובלין (Zamek w Lublinie) טירת המלוכה לשעבר אשר שימשה גם כמקום ביצורים ומיגון. הטירה נבנתה במאה ה-12 וממוקמת בעיר ...
להמשך קריאה
Kazimierz Dolny 15

כיכר השוק בקז’ימייז’ דולני Kazimierz Dolny

כיכר השוק בקז'ימייז' דולני  Kazimierz Dolny כיכר השוק בקז'ימייז' דולני  הוא כיכר השוק שבנוי בצורה מוזרה - מה שבעצם לא ...
להמשך קריאה
synagoge zamosc

בית הכנסת בזמושץ – Zamość

בית הכנסת בזמושץ -Zamość בית הכנסת בזמושץ    Dawna Synagoga - זהו אחד מבתי הכנסת ביותר שהשתמרה היטב בפולין. בניית בית ...
להמשך קריאה
סיור מודרך למיידנק

סיור למחנה מיידנק

לשאלות, הצעת מחיר, תאום והזמנה של הסיור - נא לשלוח בבקשה מייל ל idan.poland@gmail.com או הודעת whatsapp ך 533-100-636 -(48) ...
להמשך קריאה
קז'ימייז' דולני

קז’ימייז’ דולני

קז'ימייז' דולני עיירת מסחר קטנה ומקסימה קז'ימייז' דולני, הממוקמת על גדות נהר הוויסלה, התעשרה במאה ה- 16. המעיינות המינרליים שהתגלו ...
להמשך קריאה
Zamosc

זמושץ’

זמושץ' (Zamosc) העיר הרנסנסית הקטנה זמושץ' נחשבת לאחת הפנינות של פולין. בעיר העתיקה, יותר מ- 100 מבנים הם בעלי ערך ...
להמשך קריאה

תהיו באזור ? רוצים עוד מידע ? טיפים לטיול טוב ?

    פרטים אישיים

  • שאלתכם קשורה ל..

 

אני לא רובוט

מידע שימושי על פולין
בתי מלון וצימרים מומלצים בפולין
מסלולי טיול בפולין
השכרת רכב בפולין
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
שירותי הסעות בפולין עם נהג צמוד
IsraelRussia