סיורים עם מדריך דובר עברית בקרקוב
סיורים עם מדריך דובר עברית בוורשה
איך להגיע מוורשה לקרקוב ברכבת?

 

אז איך בעצם אפשר להזמין כרטיסים עוד טרם נסיעה ? מה היתרונות וחסרונות של נסיעה ברכבת מוורשה לקרקוב ? האם כדאי או לא כדאי ?

לכל הסוגיות האלו נתייחס בכתבה ונתן חוות דעתנו בנושא. אנו גם נשמח לעזור לקוראים שיתקשו בכל זאת לעשות הזמנה באופן עצמאי- כדי לקבל עזרה צריך לשלוח מאייל לכתובת info@trip2poland.co.il .

חברים יקרים, אני לא סוכן של רכבת פולין ואני לא יכול להזמין במקומכם את הכרטיסים. דרכי לא מזמינים – תקראו את הכתבה וייתכן זה יעזור לכם לעשות הזמנה בהצמכם. שימו לב! – מכירת הכרטיסים נפתחת כ 18 יום טרם נסיעה. לא לפני.

רכבת מוורשה לקרקוב

למי זה מתאים ?

– לאנשים שמבלים בפולין זמן קצר יחסית ורוצים לקחת “לגימה וטעימה” מכל עיר

– לאנשים שלא נוהגים ברכב, לכן לא יכולים להשכיר רכב ולנסוע

– לאנשים שמניידים בין נקודות במסלול עם כבודה קלה ונוחה להעברה

 

מה היתרונות בנסיעה לקרקוב ברכבת ?

– חסכון בזמן. רכבת מהירה מגיעה לקרקוב תוך שעתיים ורבע

– נוחות – תחנה מרכזית בוורשה ותחנה מרכזית בקרקוב נמצאים במרכזי הערים

– זמינות – רכבות לקרקוב וחזרה לוורשה יוצאות די בתדירות, 7 ימים בשבוע

– חסכון – אם מזמינים דרך האתר של הרכבת כרטיסים כ-3 שבועות מראש- אפשר לקבל הנחה משמעותית במחיר הכרטיס ( בגסות, מחיר כרטיס הלוך-שוב מוורשה לקרקוב ובחזרה יכול לעלות כ 150-220 ש”ח לבן אדם)  • כשמזמינים ומדפיסים כרטיס אנו רואים שכל המקומות ממוספרים. על גבי הכרטיס מופיע מספר קרון ומושב, כך שאין שום בעיה עם מקומות. מושבים נוחים, מתכווננים בהרבה מהרכבות שנסעתי. בין המושבים- שקע לטעינת מכשירים אלקטרוניים.
  • במחיר כרטיס של CLASS II אתם גם מקבלים בקבוק מים מינרלים מדייל שעובר בקרון או כוס תא או קפה.
  • יש מקומות בקצבות הרכבת לאחסן מזוודות וכבודה גדולה על המדפים.
  • קרון-מסעדה ברכבת מאפשר לאכול ארוחת בוקר או לנשנש בדרך. הגב – מכינים הכול במקום והכול מאוד טרי. לא סנדוויצים מנוילנים משלשום…

 

מה החסרונות ?

אם נוסעים ברכבת אז ביקורכם בקאזימז’-דולני , לובלין, מיידנק, זמושץ’,סאנדומרז’,זאליפה, טרנוב, לודז’ וצ’סטוכובה תצטרכו לדחות לפעם הבא.

 

איך מזמינים ?

1) נכנסים לאתר https://www.intercity.pl/en/ ( ממשק באנגלית)

icc site

2) מוודאים שאתם יודעים תאריך של נסיעה לקרקוב ותאריך של חזרה מקרקוב

3) בחלק ימין של המסך מתחילים להקיש עיר WARSAW ובוחרים מתוך התפריט שנפתח תחנה “Warszawa Centralna “. אחר כל בוחרים יעד – ” Kraków Główny ” .

tickets1

* אני ממליץ “לחלק” את הנסיעה ל-2 תהליכים זהים של הזמנת כרטיס הלוך והזמנת כרטיס חזור . לא בפעולה אחד, אלה ב-2 פעימות. זה לוקח דקה-שתיים יותר זמן, אבל כך אתם תהיו יותר בטוחים וגמישים, כאשר תצטרכו לשנות או לבטל רק אחד מהכרטיסים

בהמשך, בוחרים תאריך של הנסיעה וזמן ( יציאה או של הגעה רצוייה) ולוחצים “חפש”

נפתח לכם חלון, בו יהיו מולכם כל הרכבות לאותו היום. “דפדוף” והעברה בינם מתבצע בעזרת גלילת העכבר.

** בבחירת הרכבת – שימו לב על הזמן הגעה וזמן יציאה, מכיוון שלא כל הרכבות ברשימה הם רכבות EXPRESS .

כמו שכבר הוזכר – רכבת מהירה לקרקוב- זמן נסיעה סביבות 2:15 שעות.

4) לאחר שבחרתם רכבת מתאימה – תבחרו באופציה “Check the 2th class prices ” ואז תראו את המחיר של הכרטיס.

מתאים ? – לחצו ” CHOOSE ” ותגיעו לשלב הבא, בו תצטרכו לבחור במספר הכרטיסים במחיר רגיל או מוזל, סוג המושב ומיקומו ( חלון או מעבר). תבחרו את המתאים והמשיכו בתהליך

tickets2

5) עכשיו קטע חשוב – כאן תצטרכו למלא שם של הנוסע. אם את\ה נוסעים לבד- הכול ברור- מכניסים שמכם בלועזית, כפי שהוא מופיע אצלכם בדרכון ועוברים לתשלום.

אם אתם קבוצה ויש יותר מנוסע אחד – אתם יכולים להכניס שם של ראש הקבוצה ולהדפיס כרטיס אחד עבור כולם. אין צורך מחייב להכניס את כל השמות.

tickets3

6) עוברים לתשלום ושם בוחרים באופציה של תשלום בכרטיס האשראי. כרטיס מגיע לכם למאייל ואתם או שומרים אותו כקובץ PDF על הטלפון או טבלה או שמדפיסים אותו.

 

אך עולים לרכבת ? מתי בודקים כרטיסים ? מה חשוב לדעת

  • מגיעים לתחנת רכבת בוורשה כ- 30 דקות לפני.
  • בודקים בלוח מודעות מאיזה רציף רכבת יוצאת ( כמה שנים האחרונות, רכבת לקרקוב של 7:05 יצאה מרציף 3..)
  • מוצאים רציף המתאים וממתינים לרכבת ( בהרבה מקרים רכבת כבר נמצאת ברציף)
  • מוצאים קרון מתאים ( מספר קרון מופיע אצלכם בכרטיס)
  • מוצאים מספר מושב ונסיעה טובה !

כך נראה כרטיס שהדפסתם. במקרה זה זה כרטיס מקרקוב לוורשה

 
במהלך הנסיעה ייגש אלכם בודק כרטיסים ( דובר אנגלית) ותצטרכו להציג לו את הכרטיס ( הוא סורק ברקוד) ולהציג תעודה מזהה של ראש הקבוצה, כדי שבודק ישווה שם על הכרטיס עם שם בתעודה.

כניסתכם לרציף ויציאתכם מתחנה לא מחייבת העברת כרטיס במכונה. זה לא כמו ברכבת ישראל. בדיקה רק ברכבת עצמה.

 

 

 

 

 

 

עוד כתבות וטיפים :

בית הכנסת בבוצ’בו

בית הכנסת בBarczewo smבית הכנסת בבוצ'בו ( Barczewo) - הוא שריד יהודי ונדיר באזור וורמיניה ( שבופין) . נשח לשתף את ההיסטוריה של יהודי המקום והיסטוריה של בית הכנסת ששרד את ליל הבדולח ואת תקופת השואה
קראו עוד

סרטים אודות השואה בפולין

sm סרטים על השואה לקראת נסיעה לפוליןכידוע היהודים והשואה הינם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המורכבת של פולין.החלטתי לרכז לכם מספר סרטים שיש עליהם "חובת צפייה" לפני שנוסעים לפולין, שהרי תמונה (או סרט במקרה הזה) שווה אלף מילים.
קראו עוד

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.
קראו עוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח''ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.
קראו עוד

מסלול טירות הנשרים בפולין

מסלול טירות הנשריםמסלול שנקרא "מסלול טירות הנשרים" מושך תיירים רבים. מסלול עובר בין הטירות ממאה -14, חלקם פתוחים לקהל המבקרים. אורך המסלול מלא - 164 ק"מ בין קרקוב לצ'נסטוחובה
קראו עוד

הוראות והמלצות לבאים לפולין

sheka smברצוני לחדד ולהבהיר מספר נקודות חשובות הנוגעות לטיולכם הקרוב בפולין. מקווה שיסייעו לכם לנצל את זמנכם בפולין בצורה יעילה, בטוחה ונעימה יותר וימנעו  בזבז זמן  בטיפול ופיתרון נושאים שיגרתיים.
קראו עוד

מחשבות של מורה דרך בפולין

ourist guide in polandכשבוחרים מדריך שמלווה אתכם במקום בו לא הייתם ורק שמעתם - אתם הולכים להכיר הרבה דרך העניים של המדריך. הוא ה"מלצר" שממליץ ומגיש לכם את המנה שאתם הולכים לאכול ולא תהיה לכם הזדמנות לגשת הביתה ולחמם אותה במידה והייתה קרה.
קראו עוד

מסלול מוורשה לקרקוב ברכב

warsaw-lublin-zamosc-tarnow-krakow smמסלול מוורשה לקרקוב ברכב. מה לראות בדרך? אך אפשר לשלב גם נופים של פולין עם ביקור של קרקוב,זמושץ' ולובלין? כל מידע שימושי, זמנים ומרחקים. המלצות לבתי מלון בדרך
קראו עוד

איך להגיע מוורשה לקרקוב ברכבת?

icc site smאז איך בעצם אפשר להזמין כרטיסים עוד טרם נסיעה ? מה היתרונות וחסרונות של נסיעה ברכבת מוורשה לקרקוב ? האם כדאי או לא כדאי ? כל הטיפים והוראות על הזמנת כרטיסי רכבת
קראו עוד

איך להגיע מוורשה לקרקוב ?

choice how to go Krakow smורשה וקרקוב - אלו שתי ערים המרכזיות בפולין, גם בפאן התיירותי וגם בפאן העסקי ולכן רבים ממטיילים בפולין שואלים את השאלה ועומדים מול מחדל איך בצורה זולה, מהירה ויעילה לבקר בין שתי הערים האלו שמרוחקות זו מזו 300 קילומטר.
קראו עוד

המלצות לבאים לפולין

Recommendations-for-those-coming-to-Poland-smברצוני לחדד ולהבהיר מספר נקודות חשובות שנוגעות לטיולכם העתידי לפולין. מקווה שהם יעזרו לכם להעביר זמנכם בפולין בצורה יעילה, בטוחה ונעימה יותר מבלי לבזבז זמן על פתרון נושאים שיגרתיים.
קראו עוד

סיור עם מדריך בוורשה

סיור עם מדריך בעברית בוורשה - זה משהו ששווה להשקיע בו אם אתם רוצים לראות ולדעת יותר על היסטוריה של וורשה ורוצים לארגן את זמנכם בצורה יעילה יותר. מדריך מנוסה, דובר עברית יכול להדריך אותכם בוורשה ובערים אחרות בפולין ואבנה לכם מסלול מותאם.
קראו עוד

השווקים והבזארים של ורשה

bazar-olimpia-smהשווקים של ורשה מושכים אליהם אנשים במגוון רחב של מוצרים ומחירים נמוכים ונוחים.דווקא בשווקים ניתן לחוש את האווירה של פעם בוורשה. כאן תוכלו לרכוש פריטים מתוחכמים אשר לא זמינים בחנויות רגילות, כאלה כמו עתיקות, רהיטים נדירים, ציורים, ספרים, תקליטים, כלי נגינה, מזכרות צבאיות וכן הלאה.
קראו עוד

מדריכים בפולין

סיורים מותאמים אישיתמורה דרך או מלווה מנוסה יכול לשפר בהרבה חוויה מהטיול שלכם, לחסוך לכם זמן יקר וכסף. בלווי מדריך תוכלו לראות הרבה יותר, להתאשר ביותר ידע וגם להרגיש יותר בטוח במדינה זרה.חברתנו מציע שירותי הדרכה ולווי קבוצות של תיירים לפולין בשפה עברית
קראו עוד

הסעות מפולין לאוקראינה ובלארוס

איך לשלב ביקור בפולין עם ביקור מקומות באוקראינה או בלארוס?מי עושה את זה וכמה זה עולה?חקר שורשים או ביקור בקברי צדיקים באומן - בשילנו זה לא בעייה. הסעות באוטובוס
קראו עוד

זאקופנה

זאקופנה.פוליןזאקופנה נקראת "בירת החורף של פולין", ואכן יש סיבות לכך. העיר היא בעלת מסורות סקי בנות מאות שנים, והיא הפכה ללב של ספורט החורף בפולין. הודות למיקום והאקלים ההררי, השלג כאן נמצא זמן ממושך יותר מכל מקום אחר בפולין, כך שכל אוהד של "טירוף השלג" ירגיש כאן כמו בגן העדן.
קראו עוד

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

Wilanow Palace (3) smורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות - יותר מ- 60 ליתר דיוק. לבקר בוורשה ולא לראות אותן - זה פשוט בלתי אפשרי. מספר עצום של טירות עתיקות, כנסיות, גלריות ומוזיאונים מספקים מגוון רחב של בידור לכל טעם.
קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This