הוראות והמלצות לבאים לפולין

 

ברצוני לחדד ולהבהיר מספר נקודות חשובות שנוגעות לטיולכם העתידי לפולין. מקווה שהם יעזרו לכם להעביר זמנכם בפולין בצורה יעילה, בטוחה ונעימה יותר מבלי לבזבז זמן על פתרון נושאים שיגרתיים.

כסף

מטבע פולני – זה זלוטי. שער ייציג מול שקל- כמעט 1:1 .

99% של מחירים והוצאות שתשלמו בפולין – נקובים בזלוטי. בחלק מהמקומות תוכלו לשלם במטבע אחר, אבל אין שום בטחון שהשער בו יוחלף כספכם יהיה הוגן ולכן – תכינו את עצמכם מראש ותגיעו לפולין כבר עם זלוטי.

בארץ ניתן להמיר או לקנות זלוטי בבנקים או בצ’נג’ ברחוב. ממליץ לא להחליף בנתב”ג.

אם כבר עושים המרה בפולין, ממליץ להחליף אירו ( ולא דולר). מקומות “הכי בטוחים” להמרת כספים בפולין – כל מרכז קניות גדול, בדרך כלל – קומה 0 או -1 , מול סופרמרקט. ב 99% נוסחה זו עובדת.

אם מחליפים יותר מ 300-400 איורו – אפשר לבקש “לעלות” קצת בכסף ( מהשער שמוצג על חלון של צ’נג’)

תקשורת

בעידן של היום, אנו מחוברים ו”מכורים” לאינטרנט כל הזמן. גם חלק מהשירותים שאתם רגילים לקבל כ”ברור מאיליו” לא יהיו זמינים בפולין ללא אינטרנט. ( כמו למשל “מפות גוגל” או “וויז” )

אופציה 1 : לרכוש חבילת גלישה בארץ ( אני משתמש בשירותי “גולן טלקום” ושל “הוט מובייל”). חברה ראשונה – עדיפה, מכוון שיהיה לכם גם גלישה וגם שיחות נכנסות.

שימו לב ! בחברות האלו אין שירות של “הפניית שיחות” בנדידה ולכן אם חשבתם לרכוש סים ולנתב אליו כל המספרים שלכם – זה לא יעבוד

אופציה 2 : נכנסים לכל קניון קניות גדול, מחפשים חנות של אחד החברות תקשורת מקומי, מציגים דרכון ובתמורה ל שקלים בודדים רוכשים סים מקומי, עם חבילות גלישה ושיחות ומבקישם “להפיעל” אותו ( בהצגת דרכון בלבד).

שימו לב ! לחבילות האלו יש תוקף ולכן אם אתם מתכננים נסיעה של 14 יום – אל תקנו סים שהתוקף שלו מסתיים לאחר שבוע.

המלצה ! אם אתם מטיילים כקבוצה – מספיק שתקנו סים אחד, תכניסו לאחד המכשירים רזרביים ואותו תגדירו כראוטר  אלחוטי אליו יוכלו להתחבר כל חברי קבוצה. תקפידו גם על סוללת גיבוי לאותו מכשיר כי הוא הולך להתרוקן מהר מהרגיל.

 • לחברי קבוצות שעושים טיול איתי – תוכלו תמיד להתחבר לאחד המכשירים שלי.

J הרבה שואלים אותי ,- “האם עם סים מקומי אני איראה בטלפון הכול בפולנית ?” – התשובה שלילית – ארץ בה אתם נמצאים, או “זהות” של הסים לא משפעים על תצוגה של מכשירכם. הכול יהיה מוצג לפי הגדרות של מכשיר ( עברית, רוסית, סינית – מה שנוח לכם)

מזוודות וכבודה אחרת

מספר נקודות למחשבה:

 • עדיף 2 מזוודות קטנות מאשר מזוודה אחד גדולה. יהיה לכם הרבה יותר קל לסדר כבודה בתא המטען של מכונית. בטיול ארוך – אפשר לארגן מזוודת “תורן” ולעלות רק אותה לחדר ולא להיסחב עם מזוודות גדולות.
 • לא בכל בית מלון יש מעלית– לכן תקפידו על משקל מזוודה וידית נסיעה מתאימה ונוחה

לא לשכוח

 • מכשיר סלולרי רזרבי ( ראה סעיף “תקשורת”)
 • POWERBANK– אם מטיילים הרבה או מצלמים הרבה על גבי טלפון נייד שלכם – סוללה מתרוקנת מהר מאוד
 • מקל הליכה – דבר שימושי של ממש ! עוזר הרבה בהליכה, מנוחה, עמידה ובירידה מהמדרגות.
 • לפי “חוקי מרפי” – בבית מלון שלכם יהיה רק שקע קיר אחד ולהטעין 2 מכשירים בו זמנית תהיה בעייה. לנסיעות ארוכות – אני לוקח מפצל USB שמאפר להטעין 2 מכשירים מהשקע קיר אחד
 • תרופות – תרופות שכיחות מוכרים בפולין גם בתחנות הדלק, אבל אם אתם צורכים משהו ש”מסובך” יותר מאקמול רגיל – עדיף לקחת מהארץ

חשוב !!!

 • חברים !!! – נעלים נוחות להליכה ממושכת!
 • פולין – זה אירופה ולכן גם קיץ כאן יכול להיות גשם מבול וקר יחסית. קחו בבקשה מעילי גשם ומשהו עם שרוול ארוך
 • די נפוץ בפולין – בית מלון בו יש סאונות או חדרי מסאז’ נחמדים. אני תמיד שם בגד ים לתיק, אפילו עם לא תוכנן להיות בבריכה או סאונה. לפעמים תוכניות משתנות ועדיף שזה יהיה מאשר יהיה חסר
 • ביטוח רפואי ! שימו לב, אפילו ביטוח רכב הכי משוכלל שתוכלו לקנות בפולין לא מחסה אפילו 50% אחוז מהמקרים של נזק לגוף שאנחנו רגילים שמכוסים בפוליסת ביטוח מקיף בישראל.
 • ממליץ לעשות צילום דרכון, עתק של כרטיסי טיסה ולשים אותם במזוודה או במקום שונה מזה אתם שמים את המקור.
 • בטיסות WIZZAIR– בכבודת יד , במיוחד בטיסת חזור לישראל – פולנים מקפידים לא רק על גודל של אריזת “נוזלים” ( קצף גילוח למשל) אלא גם על זה שחייב להיות ארוז בנפרד ובשקית הרמטית קטנה אחד. מוצאים אותם לביקורת יחד עם מחשבים ניידים וטאבלטים.

sheka

כך נראים שקעים בפולין. תוודאו שקבלים של מחשב נייד, מטענים ויתר מכשירכם מתאימים לסטנדרט זה. אם לא, תיקחו מתאם אוניברסלי מישראל. בפולין אפשר למצוא אותם רק ברשתות גדולות ולא בכל מקום.

נווט ומפות

חברים, חשוב להבין שוויז או מפות גוגל יעבדו טוב גם על קוטב הצפוני, אבל אתם תצטרכו אינטרנט, כדי שהמכשיר יוכל להוריד מפות ודווחים.

לא ממליץ להשתמש במכשיר GPS של חברת השכרה כי :

 • לא תמיד מפות מעודכנות
 • לא נותן דווחי תנועה, לא מגיב על אירועים חריגים כמו סגירות כבישים, תעונות, פקקים ועוד’
 • מחיר יקר – עדיף פעם אחד לשלם על תוכנה מקורית שתלווה אותכם לאורך כל החיים או להיעזר ב”מפות גוגל” חינמיים

ממליץ ! בפולין ( ובכלל באירופה) , נהגים רגילים להשתמש במפות גוגל ולכן אפליקציה הזות יהיה הכי מדוייקת ותיתן לכם תמונת פקקים הכי מעודכנת. יתרון נוסף – לא צריך להקליד כל הכתובת של היעד ( לפעמים מסובך וארוך) – מספיק להקליד שם של בית העסק או שם של נקודה. לפעמים זה עובד גם בהקלדה בעברית – למשל “בית הקברות יהודי וורשה” – מנוות אותנו ישירות למקום.

עוד יתרון חשוב של מפות גוגל מול וייז– נווט והכוונה בהגעה ממקום א’ למקום ב’ בתחבורה ציבורית. הוא נותן לוחות זמנים של חשמליות, רכבות, אוטובוסים ומנוות אתכם לתחנה המתאימה ביותר.

חסרון – אין דווחים על מכמונות מהירות, תאונות, שוטרים ועוד’

וייזעובד מצוין, אך אין כמות משתמשים גדולה בפולין, יכול לתת לא מסלול אופטימלי ביותר וגם יכול “לשכוח” לדווח לכם על מכמונת מהירות או פקק.

שימו לב !!!!

ביטוח של רכב שכור מכסה נזקים , אבל אם אתם עברתם מהירות מותרת ב 30 ק”ש מעל המותר – תדעו לכם – אין לכם כיסוי ביטוחי !!!

כנ”ל – מקרה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. אפילו כוס של בירה מבטל לכם זכות של כיסוי ביטוחי.

ראה הוזהרתם !

לשאול שאלות נוספות, לקבל יעוץ מקצועי בנושא טיול לפולין אפשר בטלפון 48-533100636 +  או דרך טופס “צור קשר” באתר או במאייל של האתר

טיפים והמלצות נוספים:

בית הכנסת בבוצ’בו

בית הכנסת בBarczewo smבית הכנסת בבוצ’בו ( Barczewo) – הוא שריד יהודי ונדיר באזור וורמיניה ( שבופין) . נשח לשתף את ההיסטוריה של יהודי המקום והיסטוריה של בית הכנסת ששרד את ליל הבדולח ואת תקופת השואה

קראו עוד

Panek

panek 210X140

חברת Panek – אחד החברות מובילות בשוק השכרות רכב בפולין, מציאה מגוון קבוצות רכבים יחודיים, תנאים אטרקטיבים ומחירים נוחים. כל זה – דרך נציג בעברית.

קראו עוד

קבלת הצעת מחיר לרכב

קבלת הצעת מחיר לרכב בפולין קטןבעמוד זה תוכלו למלא את הפרטים אודות השכרה העתידית שלכם בפולין ותוכלו לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ישירות מנציג החברות בישראל. בלי מתווכים ובלי אותיות קטנות. יעוץ, הצעה והמשך טיפול בעברית.

קראו עוד

סרטים אודות השואה בפולין

sm סרטים על השואה לקראת נסיעה לפוליןכידוע היהודים והשואה הינם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המורכבת של פולין.החלטתי לרכז לכם מספר סרטים שיש עליהם “חובת צפייה” לפני שנוסעים לפולין, שהרי תמונה (או סרט במקרה הזה) שווה אלף מילים.

קראו עוד

מידע חיוני למקבלים ואוצ’ר הזמנה לרכב ב EXPRESS

tipsתודה רבה שביצעתם הזמנת רכב אצלנו בחברת EXPRESS . כאן מתצאו תשובות לרוב השאלות הנפוצות שאתם שואלים טרם הנסיעה. כאן גם תמצאו מידע חשוב אודות נקודות קבלה והחזרה של הרכבים, דרכי התקשרות וכללי התנהגות בזמן שאתם משתמשים ברכבים שלנו בפולין

קראו עוד

תחבורה ציבורית בוורשה

warsaw public transport smבכתבה נתן מספר טיפים שימושיים על תחבורה ציבורית בוורשה. כמה היא עולה, איפה קונים כרטיסים ומה הסוגי תחבורה ציבורית בוורשה.

קראו עוד

נתיב הגבורה ואבני הזיכרון בוורשה

נתיב הגבורה בוורשה - קטןאבני הזיכרון לזכרם של הדמוית ועל מפעל חיים ופועלה תחת כיבוש הנאצים.לאורך כל המסלול ניצבות אנדרטאות שונות לזכרם של ארגונים שונים שפעלו במלח”ע ה-2, ולמאורעות כמו מרד גטו וורשה ומרד המחרת הפולנית.

קראו עוד

מסלול טירות הנשרים בפולין

מסלול טירות הנשריםמסלול שנקרא “מסלול טירות הנשרים” מושך תיירים רבים. מסלול עובר בין הטירות ממאה -14, חלקם פתוחים לקהל המבקרים. אורך המסלול מלא – 164 ק”מ בין קרקוב לצ’נסטוחובה

קראו עוד

הוראות והמלצות לבאים לפולין

sheka smברצוני לחדד ולהבהיר מספר נקודות חשובות הנוגעות לטיולכם הקרוב בפולין. מקווה שיסייעו לכם לנצל את זמנכם בפולין בצורה יעילה, בטוחה ונעימה יותר וימנעו  בזבז זמן  בטיפול ופיתרון נושאים שיגרתיים.

קראו עוד

מחשבות של מורה דרך בפולין

ourist guide in polandכשבוחרים מדריך שמלווה אתכם במקום בו לא הייתם ורק שמעתם – אתם הולכים להכיר הרבה דרך העניים של המדריך. הוא ה”מלצר” שממליץ ומגיש לכם את המנה שאתם הולכים לאכול ולא תהיה לכם הזדמנות לגשת הביתה ולחמם אותה במידה והייתה קרה.

קראו עוד

מסלול מוורשה לקרקוב ברכב

warsaw-lublin-zamosc-tarnow-krakow smמסלול מוורשה לקרקוב ברכב. מה לראות בדרך? אך אפשר לשלב גם נופים של פולין עם ביקור של קרקוב,זמושץ’ ולובלין? כל מידע שימושי, זמנים ומרחקים. המלצות לבתי מלון בדרך

קראו עוד

איך להגיע מוורשה לקרקוב ברכבת?

icc site smאז איך בעצם אפשר להזמין כרטיסים עוד טרם נסיעה ? מה היתרונות וחסרונות של נסיעה ברכבת מוורשה לקרקוב ? האם כדאי או לא כדאי ? כל הטיפים והוראות על הזמנת כרטיסי רכבת

קראו עוד

איך להגיע מוורשה לקרקוב ?

choice how to go Krakow smורשה וקרקוב – אלו שתי ערים המרכזיות בפולין, גם בפאן התיירותי וגם בפאן העסקי ולכן רבים ממטיילים בפולין שואלים את השאלה ועומדים מול מחדל איך בצורה זולה, מהירה ויעילה לבקר בין שתי הערים האלו שמרוחקות זו מזו 300 קילומטר.

קראו עוד

המלצות לבאים לפולין

Recommendations-for-those-coming-to-Poland-smברצוני לחדד ולהבהיר מספר נקודות חשובות שנוגעות לטיולכם העתידי לפולין. מקווה שהם יעזרו לכם להעביר זמנכם בפולין בצורה יעילה, בטוחה ונעימה יותר מבלי לבזבז זמן על פתרון נושאים שיגרתיים.

קראו עוד

השווקים והבזארים של ורשה

bazar-olimpia-smהשווקים של ורשה מושכים אליהם אנשים במגוון רחב של מוצרים ומחירים נמוכים ונוחים.דווקא בשווקים ניתן לחוש את האווירה של פעם בוורשה. כאן תוכלו לרכוש פריטים מתוחכמים אשר לא זמינים בחנויות רגילות, כאלה כמו עתיקות, רהיטים נדירים, ציורים, ספרים, תקליטים, כלי נגינה, מזכרות צבאיות וכן הלאה.

קראו עוד

קבלה והחזרה של רכב שכור בוורשה

החזרת רכב שכור בורשהבכתבה מפורט שלב אחרי שלב, דרכים אפשריים לאופן קבלת הרכב בחברת השכרה. אך לקבל ואך להחזיר. השכרת רכב בוורשה עם קבלתו בבית מלון ועוד” . טיפים שימושיים למטייליםבפולין  ובורשה בפרט

קראו עוד

הסעות מפולין לאוקראינה ובלארוס

איך לשלב ביקור בפולין עם ביקור מקומות באוקראינה או בלארוס?מי עושה את זה וכמה זה עולה?חקר שורשים או ביקור בקברי צדיקים באומן – בשילנו זה לא בעייה. הסעות באוטובוס

קראו עוד

זאקופנה

זאקופנה.פוליןזאקופנה נקראת “בירת החורף של פולין”, ואכן יש סיבות לכך. העיר היא בעלת מסורות סקי בנות מאות שנים, והיא הפכה ללב של ספורט החורף בפולין. הודות למיקום והאקלים ההררי, השלג כאן נמצא זמן ממושך יותר מכל מקום אחר בפולין, כך שכל אוהד של “טירוף השלג” ירגיש כאן כמו בגן העדן.

קראו עוד

10 אטרקציות הטובות ביותר בוורשה

Wilanow Palace (3) smורשה היא עיר עתיקה מדהימה, בעלת היסטוריה עשירה ואטרקציות רבות – יותר מ- 60 ליתר דיוק. לבקר בוורשה ולא לראות אותן – זה פשוט בלתי אפשרי. מספר עצום של טירות עתיקות, כנסיות, גלריות ומוזיאונים מספקים מגוון רחב של בידור לכל טעם.

קראו עוד
RussiaIsrael
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Share This